sobota, 18 listopad 2023 20:30

Rekordowy mecz Wyróżniony

Podczas 9. Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokejowego padł podwójny rekord, zarówno pod względem frekwencji na trybunach, jak i zebranej kwoty – ze zbiórki i wpłat łącznie – 140 tys. zł. 

Dochód ten zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów badań molekularnych i dalszego leczenia 6-letniego Kajetana Polaka z Nowej Wsi. W 2019 roku u chłopca wykryto guza mózgu, wymagającego operacji głowy. W marcu bieżącego roku rezonans kontrolny wykazał rozsiew choroby w odcinku piersiowym. Obecnie Kajtek jest po operacji wznowy i protonoterapii.

Mecz obfitował w wiele atrakcji. Widzowie mieli okazję podziwiać młodych łyżwiarzy figurowych i hokeistów Unii Oświęcim, a także oglądali liczne gagi na lodzie i animacje na trybunach.

Na widowni pojawiła się Agnieszka Kotońska z Gogglebox, a animatorzy z Panem Humorkiem zadbali o rozrywkę dla najmłodszych. Było malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków. Publika bawiła się wielkimi kolorowymi piłkami. Dodatkowo, uczestnicy mogli skorzystać z różnorodnych stoisk, gdzie do zdobycia było wiele atrakcyjnych nagród i voucherów na usługi gastronomiczne, kosmetyczne czy fitness. Wśród kibiców rozlosowano m.in. rowery, fotel uszak, oczyszczacz powietrza, lampę wiszącą oraz krzesła ogrodowe podarowane przez darczyńców.

W trakcie meczu wręczono również cenne nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego „Plakat na Dzień Życzliwości”.

Imprezę urozmaicały także licytacje cennych przedmiotów, takich jak koszulka słynnego reprezentanta Holandii w piłce nożnej Marco van Bastena, piłka siatkowa z autografem Małgorzaty Glinki, kij hokejowy Arona Chmielewskiego, reprezentanta Polski i kilkukrotnego mistrza Czech z drużyną z Trzyńca, czy koszulki mistrzyni MMA Joanny Jędrzejczyk.

Niemałą atrakcją była sztafeta kogutów na lodzie czy pokaz ultrafioletu, który zrobił duże wrażenie na zgromadzonej publiczności.

Widzowie korzystali ze smacznej strefy gastro, gdzie serwowano prażone, hot-dogi, pop-corn, ciasto i donaty oraz kawę, herbatę i napoje.

Zorganizowane dotychczas mecze zawsze kończyły się ogromnym sukcesem finansowym, ale ten wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów.

W imieniu Kajtka i jego Rodziców – bardzo Wam dziękujemy.

Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym Powiatu Oświęcimskiego, Miasta Oświęcim, Gminy Kęty i Gminy Oświęcim.

Czytany 234 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 listopad 2023 20:41