czwartek, 10 luty 2011 20:09

Zostań Darczyńcą

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy to muzyka nadziei dla ciężko chorych dzieci. To wielka flota zjednoczonych serc w walce o ich wyzdrowienie. To grono ludzi wrażliwych, zaangażowanych i zdeterminowanych do działania. To cała seria imprez: koncertów, spektakli, turniejów, aukcji, ślizgawek, salonów poezji, kiermaszów, kwest i wszelkich inicjatyw organizowanych w celu zebrania środków ratujących życie i zdrowie najmłodszych mieszkańców powiatu oświęcimskiego.

Fundację „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" wspólnie z przyjaciółmi stworzył Albert Bartosz - ojciec chorego na nowotwór 5-letniego Igorka. MOPW była naturalną formą zadośćuczynienia za szlachetny zryw mieszkańców Oświęcimia i okolic, którzy na wieść o chorobie rzucili się, by bezinteresownie ratować życie chłopca. Tę niesamowitą energię i determinację trzeba było właściwie spożytkować dla dobra innych dzieci.

MOPW z dnia na dzień stała się symbolem niewiarygodnej solidarności i poczucia więzi. Dowodem na to, jak wiele dobrego można zdziałać, spontanicznie, kreatywnie i co najważniejsze – z sukcesem, gdy skrzyknie się grupa zapaleńców.

Muzycy Orkiestry to społecznicy, ludzie dobrej woli, wspierani przez życzliwych urzędników, organizacje, instytucje i lokalne media - od dwóch lat pod szyldem MOWP wspólnie poruszają niebo i ziemię, organizując dziesiątki imprez, by wspierać leczenie chorych dzieci z terenu powiatu oświęcimskiego. Bo jak twierdzą - walka o życie dziecka, bardziej niż jakiekolwiek idee, pobudza do zbiorowego działania i jest źródłem dobra.

Zorganizowaliśmy lub współorganizowaliśmy kilkadziesiąt imprez. Najbardziej spektakularne to: Mecz Gwiazd hokeja na lodzie, Koncerty; Feell, Grzegorza Turnaua, Urszuli Dudziak, Marka Piekarczyka czy Pawła „Baby'ego" Mąciwody z legendanrj formacji Scorpions. Turniej Tańca z Robertem Maserakiem, Turniej Piłki Ręcznej z Marzeną Rogalską, czy Wielki Bożonarodzeniowy Jarmark Charytatywny.

Mała Orkiestra grała już w Oświęcimiu, Chrzanowie, Tarnowie, Brzeszczach, Woli, Chełmku i ... nie przestaje grać, bo wciąż wiele dzieci potrzebuje pomocy.

W ciągu roku udało nam się zebrać ponad sto tysięcy złotych, które pomogły sześciorgu dzieci dotkniętych ciężkimi chorobami. Wydaliśmy płytę, nagraliśmy hymn, wkrótce założymy dziecięcą orkiestrę. Pomysłów jest wiele, chęci nie brakuje a dzięki ogólnej życzliwości, wszystkie jak dotąd udaje się realizować. Dziękujemy Jurkowi Owsiakowi za inspirację.

O wszystkich naszych działaniach można przeczytać na stronie: www.mowp.pl

Nasi partnerzy:

Klub Układ, Rotary Club, MDSM, OCK, UMWM, Powiat Oświęcimski,

Pomagają nam:

TVN 24, TVP Kraków, TVP Silesia, Radio Vox, Dziennik Polski, Polska Gazeta Krakowska, Głos Ziemi Oświęcimskiej, Przełom, Oś, Kasztelania.pl, oświęcimskie24.pl, Fakty Oświęcim, Super Nova, Super Express,

 

Zagrajcie z nami. Pomaganie jest łatwe i jest źródłem niewypowiedzianej satysfakcji.

Pomagajcie z nami – KONCERTOWO!!!

Czytany 19074 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 15 listopad 2015 11:25