poniedziałek, 11 listopad 2019 17:50

Prawie 75 tysięcy złotych dla sześciorga dzieci Wyróżniony

 

To było imponujące wydarzenie. Podczas Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokejowego Szósty dla Sześciu dla Sześciu wszyscy zdali egzamin z dobroczynności.

 
74 246 złotych podarowali uczestnicy Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokejowego Szósty dla Sześciu. To rekord frekwencyjny i finansowy. Hala lodowa była wypełniona po brzegi.
 
Pokaz laserów, hymn fundacji Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy w wykonaniu orkiestry dętej i wiele innych atrakcji czekało na gości meczu pomiędzy artystami z Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich i przyjaciół fundacji Mała Orkiestry Wielkiej Pomocy.

Hala lodowa w Oświęcimiu zaczęła się zapełniać od godziny 16. Mieszkańcy miasta i powiatu, ale też znacznie oddalonych od grodu nad Sołą miejscowości, zaczęli zajmować najlepsze miejsca. Odwiedzali stoiska gastronomiczne i partnerskie, fotobudkę ADI, czy też animatorów z firmy Konon Sport.

Nie tylko najmłodsi uczestnicy meczu przybijali piątki i robili sobie zdjęcia z maskotkami, krążącymi po lodowisku - Królem Lwem, Leniwcem Sidem, Królem Julianem oraz parą Myszek Mickey i Minnie.

Początek i finał imprezy należał do Wielkiej Orkiestry Młodych Muzyków Gminy Oświęcim, którzy przygotowali muzyczną ucztę. Zanim na lód wyjechali hokeiści, na tafli zaprezentowali się Oliwia Mąsior i Andrzej Nakonieczny z Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Unii Oświęcim.
 
 

Po efektownym pokazie laserów, jednym z dwóch w tym dniu, przyszła pora na efektowną prezentację zawodników drużyn Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy i Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Zanim jednak hokeiści przystąpili do gry, Agnieszka Dyk z Brathanków i Piotr Pietia Sikora z Krzywej Alternatywy, przy akompaniamencie wspomnianej już orkiestry i współudziale setek gardeł, odśpiewali hymn Fundacji MOWP. W hali rozbrzmiał refren mówiący, że „serce ma wielką moc, a mała orkiestra siłę”.

Sportowe spotkanie pokazało, że drużyna gospodarzy była lepiej przygotowana do spotkania, niż rywale. MOWP od pierwszego do ostatniego gwizdka pokazywała, że ma przewagę nad HRAP. Tej drugiej nie pomógł nawet świetlny kij hokejowy generała Romana Polko, ani próba przejęcia części składu sędziowskiego, przez twórcę HRAP Mariusza Gabrka.

Ostatecznie Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich dostała w Oświęcimiu lanie, przegrywając 3:10. Jednak podczas tego wydarzenia wynik sportowy nie miał żadnego znaczenia. Nieważne, która z drużyn przegrała. Najważniejsze, że wygrała szóstka dzieciaków, które wymagają kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Przypomnijmy, że wszyscy, którzy w minioną sobotę pojawili się w hali lodowej w Oświęcimiu, mieli tylko jeden cel. A celem tym była pomoc: Antosi Matusiak z Nowej Wsi, ośmiolatce z porażeniem kończyn dolnych, padaczką, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej i opóźnieniem rozwoju mowy, Filipkowi Gajdzikowi z Oświęcimia, czterolatkowi cierpiącemu na padaczkę, wiotkość krtani i porażenie mózgowe, Emilce Trybuś z Chełmka, trzylatce z mózgowym porażeniem dziecięcym, trzyletniej Alicji Włodarczyk z Brzeszcz zmagającej się z wodogłowiem, 25-miesięcznej Lence Kożuch z Dworów Drugich, która choruje na wyściółczaka anaplastycznego o trzecim stopniu złośliwości i sześcioletniej Justynce Oleś z Oświęcimia, chorującej na neurofibromatozę i glejaka na nerwie wzrokowym.

Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy Szósty dla Sześciu zakończył się zebraniem kwoty 74 264 złotych z przeznaczeniem dla wymienionej szóstki dzieciaków. Wydarzenie objeli patronatem i wsparli finansowo między innymi: Miasto Oświęcim, Powiat Oświęcimski, Gmina Oświęicm, Gmina Brzeszcze, Gmina Kęty.
 
 
 
Czytany 1260 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 grudzień 2019 17:40

Media