niedziela, 03 lipiec 2016 17:43

Co to był za mecz!

maja210 tys,132 zł zebrali wolontariusze Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy podczas sobotniego Wielkiego Charytatywnego Meczu Piłkarskiego dla Mai Jedlińskiej, rozegranego na boisku Klubu Sportowego Soła Oświęcim. Wspólnie bawili się zawodnicy drużyny MOWP, zawodniczki Iskry Brzezinki oraz Reprezentacja Artystów Polskich.
- To był wspaniały dzień i dużo emocji, nie tylko na murawie. Osiągnęliśmy cel, jakim była pomoc chorej dziewczynce. Oświęcimianie kolejny raz pokazali, że mają duże serducha – podkreśla Mirek Semik, wiceprzewodniczący Rady MOWP, koordynator i pomysłodawca meczu.
Mecz zapoczątkowało wspólne wyjście zawodników z małymi podopiecznymi klubu Soła Oświęcim na czele z Majoretkami z Polanki Wielkiej. Reprezentacje zapozowały do wspólnych zdjęć, zabrzmiał hymn MOWP autorstwa zespołu Krzywa Alternatywa, a następnie rozległ się pierwszy gwizdek. Jako pierwsze na murawę wybiegły Iskierki, by rozegrać pierwszą tercję spotkania z drużyną RAP-u. Piłkarki okazały się skuteczniejsze i pokonały artystów 2:1. W dwóch kolejnych tercjach również nie brakowało emocji: Zawodnicy MOWP w ramię w ramię walczyli z RAP-em i wygrali 2:1. Gola do bramki naszych przeciwników strzelił między innymi Igor Bartosz - najmłodszy zawodnik biało-niebieskich i podopieczny fundacji. W tym spotkaniu zwyciężczynią była jednak roczna Maja, która wspólnie z rodzicami również pojawiła się na moment na boisku.

maja4

maja3

maja1

W meczu wzięli udział między innymi najpopularniejsi bliźniacy Rafał Mroczek i Marcin Mroczek, Jarosław Jakimowicz, Irek Bieleninik, Piotr Zelt czy Przemysław Cypryański. W drużynie MOWP zagrali wolontariusze i przyjaciele Fundacji a także pracownicy Urzędu Gminy Oświęcim m.in. wójt Albert Bartosz, wicewójt Mirosław Smolarek z dziećmi – Sebastianem i Natalią, Sekretarz UG Robert Dziuba, Skarbnik Jacek Soboń, szef działu inwestycji Piotr Kraj oraz Iwona Jakubik. Gościnnie zagrali Prezes Firmy Omag Łukasz Dziędziel, prezes firmy Re-Plast Mariusz Sibik oraz Waldemar Klisiak – hokeista, trener i olimpijczyk z z Albertville. Emocji sportowych nie brakowało. Były starcia, dryblingi a nawet faule niwelowane skutecznie przez masażystów, Spotkanie ze swadą i humorem poprowadzili Adam Grzanka i Mariusz Gabrek – artyści i reprezentanci Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich, a także Witold Kuboszek – również hokeista, radiowiec i działacz MOWP. Były komentarze, wywiady i relacje live z murawy. Nie lada gratką dla koneserów piłki nożnej była możliwość zdobycia podczas meczu oryginalnej koszulki Reprezentacji Polski z podpisami naszych zawodników, którzy występują na Euro 2016. Ten niepowtarzalny gadżet za kwotę 2 tys. zł. trafił do Tadeusza Dziędziela, prezesa-seniora firmy OMAG. Kibice powalczyli także o koszulkę BVB Borussia Dortmund - Mistrza Niemiec w latach 2011/2012 z podpisami trzech naszych reprezentantów: Kuby Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. Zdobył ją za 1300 zł Mariusz Sibik – prezes firmy Re-Plast. Podczas meczu najmłodsi fani piłki nożnej mogli pokłusować na kucykach czy pomalować farbami samochód, a starsi sfotografować się z ulubionymi artystami i zdobyć ich autograf.

Wszystkie zebrane w tym dniu pieniądze trafią na konto rocznej Mai Jedlińskiej z Brzeszcz. Rozpoznano u niej zaburzenie sercowo- naczyniowe. Cierpi również na niedosłuch. - Podczas meczu zbieraliśmy środki na jej leczenie i rehabilitację, a także zakup aparatu słuchowego – mówią członkowie Fundacji. Mecz odbył się przy finansowym wsparciu Gminy Oświęcim i przy współpracy z klubem KS Soła Oświęcim. Patronat nad meczem objęli: Zbigniew Starzec – Starosta Oświęcimski, Janusz Chwierut - Prezydent Miasta Oświęcim oraz Albert Bartosz - Wójt Gminy Oświęcim.

FOTO:TOMASZ BRYŚ

Czytany 1578 razy