piątek, 10 czerwiec 2016 08:56

Szykujemy się do I Wielkiego Charytatywnego Meczu Piłkarskiego z Reprezentacją Artystów Polskich i zawodniczkami Iskra Brzezinka

plakat Wielki Charytatywny Mecz Pilki Noznej 2016Krzysztof Wieszczek, Piotr Zelt, Jarek Jakimowicz,Marcin i Rafał Mroczkowie, Radosław Majdan. To tylko część sportowców z Reprezentacji Artystów Polskich, którzy pojawią się w sobotę 18 czerwca na murawie KS „Soła Oświęcim”, by rozegrać Wielki Charytatywny Mecz Piłkarski z Przyjaciółmi Fundacji „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” oraz zawodniczkami klubu „Iskra Brzezinka”. Cel to pomoc w leczeniu malutkiej Mai Jedlińskiej.

- Nasze charytatywne mecze hokejowe okazały się dużym sukcesem, stąd pomysł na zorganizowanie podobnej imprezy, tym razem wiosną, na trawie, z udziałem piłkarskiej reprezentacji artystów – mówi Mirosław Semik, pomysłodawca meczu i wiceprzewodniczący Rady Fundacji MOWP.

Nie lada gratką dla koneserów piłki nożnej będzie możliwość zdobycia podczas meczu oryginalnej koszulki Reprezentacji Polski z podpisami zawodników. Zebrał je osobiście sam Łukasz Piszczek i w miniony poniedziałek, tuż przed wyjazdem do Francji na Euro 2016, przekazał ją Fundacji MOWP. Kibice będą mogli również powalczyć o koszulkę BVB Borussia Dortmund - Mistrza Niemiec w latach 2011/2012 z podpisami zawodników. W drużynie grało w tym czasie trzech reprezentantów Polski: Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

koszulka Borussia Dortmundkoszulka reprezentacji PolskiPiszczek z koszulką którą przekazał MOWP

18 czerwca na najmłodszych kibiców czekać będzie mnóstwo atrakcji: przejażdżki na kucykach, dmuchańce, malowanie samochodu, zwiedzanie wozu strażackiego i in. Po meczu będzie można spotkać się z artystami, zdobyć cenny autograf i wykonać pamiątkową fotografię.

Mecz rozpocznie się o godz. 12:30. Na murawę KS „Soła Oświęcim” przy ulicy Przeczna 2 będzie można wejść już od godz. 11:45. Wstęp, jak zawsze za to, co do puszek.

Wszystkie zebrane w tym dniu pieniądze trafią na konto rocznej Mai Jedlińskiej z Brzeszcz. Maja tuż po urodzeniu przeszła dokomorowy krwotok. W okresie okołoporodowym rozpoznano u niej zaburzenie sercowo- naczyniowe. Cierpi również na niedosłuch. - Podczas meczu będziemy zbierać środki na jej leczenie i rehabilitację, a także zakup aparatu słuchowego – mówią członkowie Fundacji.

Mecz odbędzie się przy finansowym wsparciu Gminy Oświęcim i przy współpracy z klubem KS Soła Oświęcim
Patronat nad meczem objęli: Zbigniew Starzec – Starosta Oświęcimski, Janusz Chwierut - Prezydent Miasta Oświęcim oraz Albert Bartosz - Wójt Gminy Oświęcim.

Czytany 1477 razy