sobota, 04 grudzień 2021 11:29

Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 Wyróżniony

19 grudnia 2021 Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy oraz Oświęcimskie Centrum Kultury zapraszają na organizowany już po raz 11. Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy. Rękodzielnicy ze Śląska i Małopolski wystawią niepowtarzalne przedmioty, które będą oryginalnymi prezentami pod choinkę i uczynią nadchodzące święta magicznymi. Przygotowaliśmy dla Was koncert „Piosenki pod choinkę” w wykonaniu wychowanków studia wokalnego Voicesing a dla najmłodszych spektakl teatralny „Kot w butach i Czarnoksiężnik” w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej „Bajdurki”, działającej na co dzień w kęckim Domu Kultury. Po przedstawieniu rozstrzygniemy konkurs na „Dobroczynną Bombkę Bożonarodzeniową”.

Tej przedświątecznej niedzieli na stoiskach w OCK jak co roku będziecie mogli zakupić wigilijne opłatki. Pojawią się także stroiki i dekoracje świąteczne, bombki, świece, serwety, wyroby biżuteryjne, zabawki, i inne ozdoby. Będą wyroby z filcu, drewna, ceramiki oraz wiele innych. Każdy z tych przedmiotów sprawi, że przed świętami wnętrza Waszych domów wypełnią się ciepłem i bożonarodzeniową radością, która zachwyci Waszych bliskich. Będziecie mogli również posmakować w domowych wypieków i pięknie dekorowanych pierniczków. Przez cały dzień będzie można nabyć piękne Gwiazdy Betlejemskie (poinsecję), podarowane przez zaprzyjaźnioną z nami firmę Plantpol.

To jeden z tych wyjątkowych dni, kiedy oprócz czegoś dla siebie, będziecie mogli zrobić coś dla innych. Podczas jarmarku zbierać będziemy na leczenie i rehabilitację 17-letniej Wiktorii Lachendro cierpiącej na strzałkowy zanik mięśni. Nie może Was zabraknąć.

Jarmark będzie trwał w godzinach 9.30-17.30 w dolnym holu OCK. Odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.

Czytany 830 razy Ostatnio zmieniany sobota, 04 grudzień 2021 11:42