środa, 20 październik 2021 10:37

WOLONTARIUSZ ROKU 2021 Wyróżniony

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy oraz Powiat Oświęcimski ogłaszają doroczny konkurs “Wolontariusz Roku 2021”. Można do niego nominować ludzi, którzy w swoim działaniu na rzecz innych, wyróżniają się empatią, charyzmą oraz bezinteresownością.
Kandydatów do tytułu można zgłaszać do 6 grudnia br.
Laureaci zostaną wyróżnieni w 5 równorzędnych kategoriach:

 1. młodzieżowej – dla osób poniżej 19. roku życia
 2. indywidualnej – dla osób powyżej 19. roku życia
 3. zespołowej – dla grup prowadzących działania o charakterze wolontariackim;
 4. wolontariat szkolny – dla zespołów działających w ramach szkolnych kół wolontariatu
 5. wolontariusz publiczności - nagroda mieszkańców, którą tradycyjnie otrzyma jeden ze zgłoszonych kandydatów/zespołów w głosowaniu internetowym

Spośród zgłoszonych osób i zespołów Kapituła Konkursu wyłoni zwycięzców. Otrzymają oni nagrody finansowe (2000 PLN) , statuetki autorstwa artystki Moniki Dąbrowskiej-Picewicz i certyfikaty. Nagrody wręczone zostaną podczas uroczystej gali zorganizowanej przez organizatorów.

Pomysłodawcą konkursu jest Fundacja MOWP. Współorganizatorem konkursu jest Powiat Oświęcimski, a partnerem przedsięwzięcia – Młodzieżowy Dom Kultury.

Tak jak w roku ubiegłym Naszą ideą jest uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności osób, grup i instytucji, które pracują nieodpłatnie na rzecz mieszkańców, a także promowanie aktywnych działań wolontarystycznych organizowanych na terenie powiatu oświęcimskiego.

Formularze zgłoszeniowe można pobrać ze strony www.mowp.pl (tam też znajduje się Regulamin Konkursu).

REGULAMIN TUTAJ
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY TUTAJ

Należy je doręczyć pocztą lub składać osobiście w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu (ul. St. Wyspiańskiego 10) – zawsze w zamkniętej kopercie, z dopiskiem „Wolontariusz Roku”, w nieprzekraczalnym terminie do 6 grudnia br. Decyduje data doręczenia. Uwaga: należy poinformować zainteresowane osoby i organizacje o zgłoszeniu ich do konkursu.

- Chcemy docenić docenia zaangażowanie i bezinteresowną pomoc, jaką niosą wolontariusze, organizując już po raz drugi konkurs na Wolontariusza Roku. Cieszymy się, że konkurs wpisał się się w kalendarz dorocznych wydarzeń organizowanych na ziemi oświęcimskiej i cieszył się ogromną popularnością. Wolontariat jest nie tylko pracą na rzecz innych, ale również rozwija emocjonalnie, uczy empatii i wrażliwości. To bardzo ważne, aby go zauważać i wyróżniać - twierdzą organizatorzy.

Osoby do kontaktu

 • Monika Bartosz 575 995 915
 • Agnieszka Komendera 692 950 692
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  www.facebook.com/mowposwiecim

Organizator: Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Współorganizator: Powiat Oświęcimski

Partner: Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu

Czytany 1291 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 listopad 2021 09:44