wtorek, 15 grudzień 2015 15:01

Co to był za jarmark!!!

jarmark 2

Kolejny wspaniały wynik Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Podczas Wielkiego Charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się 13 grudnia br. w Oświęcimskim Centrum Kultury zebrano 16 tys.701 zł ( w tym 1540 zł pochodziło z Małej Loterii Fantowej „Agusia” )na leczenie i rehabilitację małej Agnieszki Słowik walczącej z mukowiscydozą. - To nie jest ostateczna kwota, która trafi do naszej podopiecznej – wyjaśnia Alicja Żak z MOWP - Pan Mirosław Chodacki z Wrocławia, przelał dzisiaj na konto fundacji cały dochód ze swojego jarmarkowego stoiska z ręcznie tworzonymi bombkami choinkowymi. Dzięki temu, na konto małej Agnieszki powędruje dodatkowo kwota 1140 zł – wyjaśnia.
W ostatnią niedzielę w Oświęcimskim Centrum Kultury swoje wyroby prezentowało 60 wystawców. Na świątecznych stoiskach nie zabrakło unikatowych wyrobów rękodzieła artystycznego, kartek świątecznych, ręcznie wykonanej biżuterii, bombek, stroików, miodów i domowych wypieków. Były wyroby z filcu, drewna, zdobione techniką decoupage, ceramika oraz wiele innych. Każdy z zakupionych przedmiotów sprawi, że przed świętami wnętrza naszych domów wypełnią się ciepłem i i zachwycą waszych bliskich. Niezmiennym zainteresowaniem cieszyły się poinsecje, czyli „Gwiazdy Betlejemskie”, podarowane przez firmę Plantpol z Zaborza. Dochód z ich sprzedaży (3600 zł) został w całości przekazany małej Agusi.
Na naszych najmłodszych czekała jak zawsze moc atrakcji: mała loteria fantowa „Agusia”, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, wypożyczalnia bajkowych strojów, warsztaty artystyczne. - Przez cały czas trwania Jarmarku dwie rękodzielniczki prowadziły warsztaty rękodzieła dla najmłodszych uczestników imprezy. Pani Katarzyna Drabczyk (Decoworld) zdobiła z dziećmi bombki choinkowe oraz inne ozdoby ze styropianu techniką decoupage. Z kolei Pani Justyna Bartyzel (Skarbnica Spółdzielnia Socjalna) prowadziła zajęcia kreatywne dla najmłodszych - tworzenie bombek choinkowych, mikołajów oraz karteczek świątecznych – wyjaśnia Agnieszka Komendera z MOWP.
Pracownicy i przyjaciele Restauracji La Rossa przekazali małej Agnieszce przygotowaną przez siebie świąteczną paczkę!
O godz. 15.00 w sali widowiskowej rozdano nagrody w konkursie „Dobroczynną Bombkę Bożonarodzeniową”, na który nadesłano 300 prac z całego powiatu, a dzieci obejrzały bajkowy spektakl pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Oświęcimiu. W atmosferę świąt wprowadzały odwiedzających OCK pięknie ubrane w ludowe stroje gospodynie wiejskie i występy zespołu „Grojczanie”.
Kasia Słowik, mama malutkiej Agnieszki, napisała: „Niedzielny Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy zakończył się pełnym sukcesem. Po raz kolejny okazaliście wielkie serca i wsparcie. Dziękuję wszystkim uczestnikom imprezy – zarówno tym, którzy przyszli na nią po przedświąteczne zakupy, jak i wystawcom, sprzedającym na niej swoje wspaniałe rękodzieła. Ogromne podziękowania należą się również „Małej Orkiestrze Wielkiej Pomocy”, której wolontariusze wylali siódme poty, by wszystko działało jak w zegarku. Nie można też zapomnieć o przedszkolakach, których przedstawienie było przysłowiową wisienką na torcie całej imprezy. Chciałabym też utulić wszystkie dobre duszki, które włożyły mnóstwo pracy w upieczenie przepysznych ciast na mój straganik. Jeśli kogoś pominęłam, przepraszam – wiem, jak mnóstwo anonimowych „pomagaczy” było wtedy ze mną. Wam również serdeczne dzięki!”.
Jarmark został zorganizowany przy finansowym wsparciu miasta Oświęcim.

 

 

Czytany 1537 razy