poniedziałek, 02 listopad 2015 08:30

14 listopada zagramy w hokeja dla Agnieszki Słowik

plakat II Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy

Znani i lubiani kabareciarze, aktorzy, sportowcy i muzycy z Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich już po raz drugi pojawią się na oświęcimskiej hali lodowej, by wspomóc leczenie małej Agnieszki Słowik, chorej na mukowiscydozę. 14 listopada artyści skrzyżują kije z Drużyną Przyjaciół MOWP w II Wielkim Charytatywnym Meczu Hokejowym. Organizatorem imprezy jest Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.
Swój przyjazd do Oświęcimia zapowiedzieli miedzy innymi: Piotr Kupicha - wokalista, gitarzysta i lider zespołu popowego Feel, Agnieszka Dyk – wokalistka Brathanków, Tomasz Olbratowski – dziennikarz RMF FM, Dariusz Maciborek - dziennikarz RMF FM oraz pomysłodawca Life Festival Oświęcim, Rafał Mroczek – aktor znany z serialu „M jak Miłość”, Tomasz Lebuda z zespołu Cree czy kabareciarz Adam Grzanka. W Drużynie MOWP na lodzie zobaczyć będzie można Mariusza Siudka – wielokrotnego mistrza Polski w jeździe figurowej, Michała Fikrta – bramkarza Unii Oświęcim czy piłkarza Macieja Iwańskiego.
Roczna Agnieszka Słowik cierpi na mukowiscydozę – ciężką chorobę genetyczną, która atakuje głównie układ pokarmowy i oddechowy. Rozwój tej nieuleczalnej choroby można opóźnić jedynie poprzez leczenie i rehabilitację.
Mecz rozpocznie się o godz. 17, ale na lodowisko będzie można wejść już od godz. 16. Wstęp, podobnie jak rok temu, za to co do puszki.
II Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy odbędzie się przy finansowym wsparciu Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego oraz Gminy Oświęcim. Ponad to patronat nad meczem objęli: Zbigniew Starzec - Starosta Oświęcimski, Janusz Chwierut - Prezydent Miasta Oświęcim, a także Albert Bartosz – Wójt Gminy Oświęcim.
Więcej informacji o meczu, atrakcjach i artystach, którzy pojawią się 14 listopada na lodzie, można znaleźć na fanpage MOWP na Facebooku.

Czytany 1617 razy