wtorek, 20 lipiec 2010 14:08

Grzegorz Turnau

grzegorz_turnau_mowpPrzy zapełnionej po brzegi sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Oświęcimiu 22 kwietnia wystąpił Grzegorz Turnau. Artysta zaśpiewał dla chorego na nowotwór Igorka Bartosza. Organizatorami koncertu byli Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży i Państwowa Szkoła Muzyczna w Oświęcimiu. Wszyscy, którzy przyszli na koncert obdarowani zostali pięknymi kwiatami, ofiarowanymi przez Tomasza Polaka ze Śląskiej Giełdy Kwiatowej w Tychach, pozyskanymi dzięki staraniom Lucyny Pasternak.

 


Występ, nagrodzony przez publiczność owacją na stojąco, był nie tylko wielką muzyczną ucztą. Grzegorz Turnau podczas pełnej humoru rozmowy z słuchaczami, wspominał początki swojego śpiewania, pierwsze miłości i „grzechy młodości”, ilustrując każdą z anegdot odpowiednim komentarzem muzycznym. Brawurowe parodie: m. in. Johna Lennona czy Marka Grechuty, wywołały salwy śmiechu a największe przeboje artysty śpiewała cała publiczność.


Przed koncertem Rotary Club Oświęcim przeprowadził kolejną zbiórkę pieniężną na rzecz Igorka Bartosza. O hojność apelował sam artysta, dedykując rodzicom słynne słowa: „…naprawdę nie dzieje się nic i nie stanie się nic aż do końca…”. I rzeczywiście – hojności tego wieczoru nie zabrakło. W wyniku kwesty na koncie Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, wspierającej leczenie Igorka przybędzie prawie 10 tys. zł! Ten wspaniały wynik był możliwy m. in. dzięki pomocy artystów-plastyków: Kaliny Dulko, Józefa Hołarda, Janusza Karbowniczka, Haliny Kozioł, Elżbiety Kuraj, Adama Pociechy, Waldemara Rudyka i Pawła Warchoła. Ofiarowanymi przez nich pracami nagrodzone zostały osoby, które złożyły największe datki na rzecz Igorka. I chyba każdy, kto przyszedł na koncert, wyszedł – o co prosił Grzegorz Turnau - „z jasnym czołem” i poczuciem, że razem przezwyciężyć można największe przeszkody.


Organizatorzy pragną serdecznie podziękować przyjaciołom, którzy umożliwili sprawną realizację koncertu. Są to: Pani Maria Anna Potocka, Pani Ula Maj – dyrektor OCK, Pan Waldemar Rudyk – dyrektor MOKSiR-u w Chełmku, Pan Jacek Stoch - dyrektor PZ nr 2 w Oświęcimiu, Pan Tomasz Polak i Pani Lucyna Pasternak, Pan Grzegorz Gniady oraz Pan Marcin Boiński.


www.mdsm.pl


Koncert zorganizowano we współpracy z MOWP.

Czytany 4013 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44