wtorek, 07 grudzień 2010 11:08

Festiwal Tańca - Spektakularny sukces w Chełmku!!!!

chelmek_taniecChełmkowianie po raz kolejny pokazali wielkie serca!!
Podczas kolejnej imprezy, organizowanej pod sztandarami fundacji "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" zebrano ponad 20.000 zł. Festiwal tańca, który został zorganizowany w Chełmku, przyciągnął rzesze mieszkańców z terenu całego powiatu oświęcimskiego i miejscowości ościennych.

Prowadzący imprezę gwiazdor TVN, Rafał Maserak, porywał do działania publiczność i skutecznie nakłaniał przybyłych do otwarcia swoich serc i portfeli. Dzięki niemu oraz niesamowitej determinacji Bernadety Sędrak Legut i Sylwii Sajak, zebrano dla chorej na nowotwór kości, 12 -letniej Paulinki Konecznej, sporą kwotę pieniędzy.

Środki te zdecydowanie ułatwią dziecku relatywnie normalne funkcjonowanie i skuteczną rehabilitację. W leczeniu nowotworu, szczególnie u dzieci - mówi prezes fundacji Albert Bartosz - bardzo ważne jest utrzymywanie małego pacjenta w stanie euforii. To również nam się udało, ponieważ Rafał Maserak odwiedził Paulinkę w domu i spędził z nią kilkadziesiąt minut. Dla naszej podopiecznej będzie to na pewno moment, którego nie zapomni do końca życia. Jak twierdzi jej mama - uśmiech nie znikał jej z ust. Na pewno była wtedy bardzo szczęśliwa i to jest chyba największe osiągnięcie sobotniego popołudnia - dodaje prezes.


Podczas tanecznego show zaprezentowały się , oczywiście za darmo, rozliczne formacje taneczne. Z Oświęcimia przybyły; ASTRA, GRAWITACJA, PRESTIŻ, FREZJA, z Chrzanowa ARTANNA, z Krakowa SKALSKI DANCE SCHOOL, z Chełmka LING HOUSE oraz dzieci i młodzież z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 . Wydarzenie odbyło się w Hali Widowiskowo-Sportowej Powiatowego Zespołu nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Chełmku.


Imprezę zorganizowano na podstawie zezwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej wydanego przez FUNDACJĘ DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ". Festiwal tańca to jedna z kilku imprez, które organizuje dla chorych dzieci MOWP w grudniu tego roku. Już 10 grudnia, muzycy Orkiestry będą pomagać chorej na wodogłowie Nikolce, podczas muzycznej imprezy w chrzanowskim MOKSiR. Dwa dni później, w Oświęcimiu odbędzie się "Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy" z którego całkowity dochód wesprze leczenie małego, chorego na mukowiscydozę, Dawidka Skowyry z Grojca. Będzie muzycznie i artystycznie, bo zakupić będzie można fantastyczne prezenty gwiazdkowe.


Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy - pomaga koncertowo!!

Czytany 4235 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44