wtorek, 28 maj 2013 14:17

Biblioteka i MOWP dzieciom - zapraszamy do Chełmka już 2 czerwca!

caÄąâ  a polska czyta dzieciom plakat zm 1111

Znów Pomagamy!!!  Tym razem zapraszamy Was w niedzielę 2 czerwca o godz. 15 do Parku Rodzinnego w Chełmku na wyjątkowy Dzień Dziecka z Fundacją Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i chełmecką Biblioteką Publiczną. W tym dniu wspólnie zainaugurujemy XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Dla maluchów i nie tylko przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji m.in.: wspólne czytanie ukochanej bajki  pt .„Lokomotywa” Juliana Tuwima, parada szczudlarzy, dmuchane miasteczko zabaw, kiermasz książek oraz występy Kolpingowskiego Klubu Seniora, Dziecięcego Teatru Ruchu oraz Grupy Heppy Feet. O godz. 18 specjalnie dla Was  na scenie koncertowej zagra również kapela Panna Marzena i Bizony.

Podczas imprezy zbierać będziemy na leczenie i rehabilitację Łukasza Gawła z Włosienicy, podopiecznego „orkiestry” oraz Fundacji Zdążyć z Pomocą. Chłopiec od pięciu lat zmaga się z bardzo poważną chorobą - dystrofią mięśniową typu Duchena. Choroba powoduje, że wszystkie mięśnie Łukasza powoli zanikają. Jedynym ratunkiem dla niego jest regularna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. Razem z Wami możemy sprawić, że Łukasz będzie miał jeszcze normalne dzieciństwo jak jego rówieśnicy. Przychodźcie, przyjeżdżajcie i bawcie się razem z Nami.

Czytany 3767 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44