piątek, 03 listopad 2023 08:24

WOLONTARIUSZ ROKU 2023 Wyróżniony

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy oraz Powiat Oświęcimski ogłaszają doroczny konkurs “Wolontariusz Roku 2023”. Można do niego nominować ludzi, którzy w swoim działaniu na rzecz innych, wyróżniają się empatią, charyzmą oraz bezinteresownością.
Kandydatów do tytułu można zgłaszać do 13 grudnia br.

Laureaci zostaną wyróżnieni w 6 kategoriach:

  1. młodzieżowej – dla osób poniżej 19. roku życia
  2. indywidualnej – dla osób powyżej 19. roku życia
  3. zespołowej – dla grup prowadzących działania o charakterze wolontariackim;
  4. wolontariat szkolny – dla zespołów działających w ramach szkolnych kół wolontariatu
  5. wolontariusz publiczności - nagroda mieszkańców, którą tradycyjnie otrzyma jeden ze zgłoszonych kandydatów/zespołów w głosowaniu internetowym
  6. biznes zaangażowany społecznie – nagroda honorowa przyznawana przez Kapitułę Konkursu firmom i instytucjom promującym ideę społecznej odpowiedzialności biznesu

Spośród zgłoszonych osób i zespołów Kapituła Konkursu wyłoni zwycięzców. Otrzymają oni nagrody finansowe (2000 PLN) oraz statuetki autorstwa artystki Moniki Dąbrowskiej-Picewicz. Nagrody wręczone zostaną podczas uroczystej gali zorganizowanej przez organizatorów.

W tym roku po raz pierwszy Kapituła Konkursu przyzna nagrodę w kategorii - biznes zaangażowany społecznie. – To nagroda honorowa, która nie wiąże się z gratyfikacją pieniężną, ale ma charakter prestiżowy - informują organizatorzy. - Będzie przyznawana przez Kapitułę Konkursu firmom i instytucjom, które poprzez swoją działalność zawodową oraz zaangażowanie poza miejscem pracy, przyczyniają się do promocji idei społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce.

Pomysłodawcą konkursu „Wolontariusz Roku” jest Fundacja MOWP. Współorganizatorem konkursu jest Powiat Oświęcimski, a partnerem przedsięwzięcia – Młodzieżowy Dom Kultury.

- Tak jak w poprzednich latach naszą ideą jest uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności osób, grup i instytucji, które pracują nieodpłatnie na rzecz mieszkańców, a także promowanie aktywnych działań wolontarystycznych organizowanych na terenie powiatu oświęcimskiego – twierdzą organizatorzy.

Tutaj pobierzesz Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin Konkursu.

Należy je doręczyć pocztą lub składać osobiście w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu (ul. St. Wyspiańskiego 10) – zawsze w zamkniętej kopercie, z dopiskiem „Wolontariusz Roku”, w nieprzekraczalnym terminie do 7 grudnia br. Decyduje data doręczenia. Uwaga: należy poinformować zainteresowane osoby i organizacje o zgłoszeniu ich do konkursu.

- Chcemy docenić docenia zaangażowanie i bezinteresowną pomoc, jaką niosą wolontariusze, organizując już po raz trzeci konkurs na Wolontariusza Roku. Cieszymy się, że konkurs wpisał się się w kalendarz dorocznych wydarzeń organizowanych na ziemi oświęcimskiej i cieszy się ogromną popularnością. Wolontariat jest nie tylko pracą na rzecz innych, ale również rozwija emocjonalnie, uczy empatii i wrażliwości. To bardzo ważne, aby go zauważać i wyróżniać - twierdzą organizatorzy.

Osoby do kontaktu:
Monika Bartosz 575 995 915

Agnieszka Komendera 692 950 692
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/mowposwiecim

Organizator: Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Współorganizator: Powiat Oświęcimski

Partner: Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu

Czytany 407 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 grudzień 2023 07:34