poniedziałek, 23 październik 2023 17:56

Konkurs plastyczny na “Plakat promujący Dzień Życzliwości” Wyróżniony

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy w Oświęcimiu organizuje konkurs plastyczny na “Plakat promujący Dzień Życzliwości”.

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej na “Plakat promujący Dzień Życzliwości”. Interpretacja tematu jest dowolna, zależna od wyobraźni autora.

Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Obecnie to święto jest już obchodzone w 180 krajach i ma wymiar społeczny. Jego cele są następujące: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Oczekujemy na prace konkursowe w formacie A3 lub A4 w technikach dowolnych (np.: rysunek, malarstwo, kolaż, pastel, grafika i in.).

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić zgłoszenie stanowiące załącznik do niniejszego regulaminu i dostarczyć wraz z pracą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 listopada 2023r. Zgłoszenia pracy konkursowej dokonuje nauczyciel lub rodzic/opiekun prawny dziecka.

Ogłoszenie wyników nastąpi 14 listopada 2023 roku na stronie organizatora www.mowp.pl i Facebooku, a wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi 18 listopada 2023 na lodowisku w Oświęcimiu podczas Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Przyjaciółmi Fundacji MOWP.

Dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie przewidziane są nagrody i dyplomy.

Regulamin z załącznikami do pobrania.

Czytany 521 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 październik 2023 18:01