poniedziałek, 03 luty 2020 15:07

Dyrygent wręczony

„Za każdym sukcesem naszej fundacji stoją ludzie. Nasi Darczyńcy i Przyjaciele. To oni pomagają nieprzerwanie grać naszej Orkiestrze, a my co roku staramy się uhonorować jednego z nich statuetką Dyrygenta Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy” - wyjaśnia Prezes Fundacji Monika Bartosz.

Tym razem Zarząd MOWP postanowił uhonorować statuetką małżeństwo - Jolantę i Pawła Wodniaków – twórców i redaktorów największego w regionie portalu informacyjnego „Fakty Oświęcim”.


„Wspaniali ludzie, przyjaciele, wolontariusze, PR-owcy i dziennikarze. Są z nami od początku. Relacjonują i nagłaśniają wszystkie wydarzenia, imprezy, eventy. A wiemy, jakie to dziś ważne, by informacja o akcji czy zbiórce dotarła do jak największej rzeszy odbiorców. Cenimy ich za wspaniały warsztat, profesjonalizm i etykę dziennikarską, która dziś w dobie pauperyzacji zawodu, pogoni za tanią sensacją i powszechnie królujących „fake newsów” jest na wagę złota.

Tak jak my - „Fakty” cenią prawdę, stawiają na wartości i wydobywają z ludzi to, co w nich najpiękniejsze. Dokumentują „odruchy dobra”.


W tym roku Fakty Oświęcim relacjonowały na bieżąco „Wędrówkę dla dwóch serc” – akcję ppłk Michała Łygana, który w dziesięć dni pokonał 500 km szlak górski dla Jagódki i Gabrielka Bartosiewiczów.

Portal był również pomysłodawcą i organizatorem konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży  pn. „Czym dla ciebie jest wolontariat?”. Jola i Paweł włączali się aktywnie we wszystkie imprezy fundacji, pracowali jako wolontariusze i promowali je w portalach społecznościowych.

Dziękujemy, że jesteście!

Obdarowani nie kryli zaskoczenia:

„Dziękujemy serdecznie za tę nagrodę. Jesteśmy zaskoczeni, bo to nie jest tak, że ta nagroda nam się po prostu należała. Nie spodziewaliśmy się jej absolutnie” - mówią Jola i Paweł Wodniakowie.

Autorką niepowtarzalnej statuetki Dyrygenta MOWP jest Monika Dąbrowska- Picewicz – urodzona w Oświęcimiu artystka tworząca ceramikę unikatową - rzeźby, obrazy, formy naczyniowe.

Monika zdobyła Medal Dziekana Wydziału Ceramiki i Szkła oraz Rektora ASP Wrocław za wyróżniającą się pracę dyplomową, była dwukrotnie stypendystką Ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także stypendystką Miasta Oświęcim. Jej prace są wystawiane w kraju i za granicą.

 

 

Czytany 1564 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 luty 2020 13:56