wtorek, 17 grudzień 2019 12:59

Podarowaliście 31421,40 złotych dla Lenki - FOTO Wyróżniony

31421,40 złotych podarowaliście podczas kiermaszu bożonarodzeniowego Magiczne Święta z Lenką. Było naprawdę magicznie.

Oprócz świątecznego klimatu organizatorzy zadbali o pyszne, domowe ciasto, kawę, herbatę, czy świeży sok wyciskany. Dla tych, którzy w niedzielę postanowili obiad zdjeć w Porębie przygotowane były bigos, barszcz z krokietem, żurek, pizzerinki i przepyszny wędzony karp.

„Na najmłodszych gości czekał Mikołaj, ciekawe animacje, warsztaty z ozdabiania pierniczków, malowanie buziek, czy zaplatanie warkoczyków” - relacjonuje ekipa Lenki, która zorganizowała kiermasz.

Nie zabrakło wyjątkowych paczek, które każdy mógł nabyć dla najbliższych, a także świątecznego sianka, opłatków, choinek i poisencji. Chętni u pani doktor Berezowskiej mogli skorzystać z badania poziomu glukozy i mierzenia ciśnienia.

Muzycznie

Występy na scenie umilali pobyt na kiermaszu. Swoje umiejętności pokazali między innymi Zuzanna Bratek i Monika Błokowska, przedszkolaki z Polanki Wielkiej i Poręby Wielkiej, a także Wielka Orkiestra Młodych Muzyków. Tego dnia nastąpiło też rozstrzygnięcie gminnego konkursu na najładniejszy wianek.

Wciąż potrzebna pomoc

Do niedawna radosne i normalnie rozwijające się dziecko. 12 lipca lekarze zdiagnozowali u niej guza mózgu. Nagromadzone w główce płyny powodowały ogromne ciśnienie śródczaszkowe co doprowadziło do zaburzeń wzroku i równowagi. Lekarze podjęli decyzje o natychmiastowej operacji ratującej życie Lenki.

„Zmniejszyli ciśnienie w główce poprzez wszczepienie zastawki umożliwiającej normalne funkcjonowanie. Tydzień później profesor z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przeprowadził kolejna operację , która miała na celu pobranie wycinka guza” – mówią rodzice Lenki.

Po dwóch tygodniach wynik badania histopatologicznego pokazał, że walka będzie strasznie nierówna, a wynik głosił Wyściółczak Anaplastyczny III stopnia złośliwości. Ze względu na wiek Lenki i tempo w jakim guz się rozrastał jedyną opcją leczenia jakie zaproponowano to chemioterapia w odstępach trzytygodniowych.

Minimum 50 tysięcy euro

„Ze względu na umiejscowienie i wielkość guza nie ma możliwości usunięcia go w całości chirurgicznie. Szansą na życie Lenki jest niezwykle kosztowna terapia protonowa wykonywana w klinice w Essen. Terapia ta ze względu na bardzo małą szkodliwość jest najbezpieczniejsza dla tak małego dziecka” – dowiadujemy się od rodziny.

Wstępna wycena za leczenie wynosi około 50 tysięcy euro za półtora miesięczny pobyt. Kwota ta może ulec zmianie. Całość dokumentacji medycznej na dniach zostanie wysłana dzięki której wiadomo będzie w stu procentach jaki to jest koszt. Niestety koszt leczenia przerasta możliwości rodziny.

Dziewczynce z Dworów Drugich można wciąż pomagać - wpłacając pieniądze na konto fundacji wpierającej leczenie dziecka - Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”, Bank BZ WBK, numer konta – 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: “2349 pomoc dla Lenki Kożuch”.

Więcej na temat leczenia Lenki rodzina publikuje na Facebooku –PomocDlaLenkiKozuch

 

 

 

 

Czytany 1410 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 grudzień 2019 17:40