wtorek, 10 grudzień 2019 08:45

Magiczne Święta z Lenką. Bądźcie tam nami Wyróżniony

Zapraszamy w niedzielę 15 grudnia do domu ludowego w Porębie Wielkiej. W godzinach 10-18 odbędą się tam Magiczne Święta z Lenką.

Lenka Kożuch, dwuletnia dziewczynka z Dworach Drugich zachorowała na wyściółczak anaplastyczny III stopnia złośliwości. Rodzina potrzebuje  minimum 50 tysięcy euro na leczenie dziecka.

Do niedawna radosne i normalnie rozwijające się dziecko. 12 lipca lekarze zdiagnozowali u niej guza mózgu. Nagromadzone w główce płyny powodowały ogromne ciśnienie śródczaszkowe co doprowadziło do zaburzeń wzroku i równowagi.

Lekarze podjęli decyzje o natychmiastowej operacji ratującej życie Lenki

„Zmniejszyli ciśnienie w główce poprzez wszczepienie zastawki umożliwiającej normalne funkcjonowanie. Tydzień później profesor z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przeprowadził kolejna operację , która miała na celu pobranie wycinka guza” – mówią rodzice Lenki.

Po dwóch tygodniach wynik badania histopatologicznego pokazał, że walka będzie strasznie nierówna, a wynik głosił Wyściółczak Anaplastyczny III stopnia złośliwości. Ze względu na wiek Lenki i tempo w jakim guz się rozrastał jedyną opcją leczenia jakie zaproponowano to chemioterapia w odstępach trzytygodniowych.

Minimum 50 tysięcy euro

„Ze względu na umiejscowienie i wielkość guza nie ma możliwości usunięcia go w całości chirurgicznie. Szansą na życie Lenki jest niezwykle kosztowna terapia protonowa wykonywana w klinice w Essen. Terapia ta ze względu na bardzo małą szkodliwość jest najbezpieczniejsza dla tak małego dziecka” - dowiadujemy się od rodziny.

Wstępna wycena za leczenie wynosi około 50 tysięcy euro za półtora miesięczny pobyt. Kwota ta może ulec zmianie. Całość dokumentacji medycznej na dniach zostanie wysłana dzięki której wiadomo będzie w stu procentach jaki to jest koszt. Niestety koszt leczenia przerasta możliwości rodziny.

 

 

Magiczne Święta z Lenką

Oprócz świątecznego klimatu będą pyszne, domowe ciasto, kawę, herbatę, czy gorącą czekoladę. Dla tych, którzy w niedzielę postanowią obiad zdjeć w Porębie przygotowane będą bigos, barszcz z krokietem, żurek, pizzerinki i oczywiście wędzony karp.

„Na najmłodszych gości będzie czekał Mikołaj, ciekawe animacje, warsztaty z ozdabiania pierniczków, malowanie buziek, czy zaplatanie warkoczyków” - wyliczają organizatorzy.

Nie zabraknie wyjątkowych paczek, które będzie można nabyć dla najbliższych, a także świątecznego sianka, opłatków, choinek i poisencji. Doktor Berezowska zajmie się badaniem poziomu glukozy i mierzenia ciśnienia.

Występy na scenie bedą umilać pobyt na kiermaszu. Swoje umiejętności pokażą między innymi Zuzanna Bratek i Monika Błokowska, przedszkolaki z Polanki Wielkiej i Poręby Wielkiej, a także Wielka Orkiestra Młodych Muzyków. Ciekawą atrakcją będą zajęcia sensoryczne - nie tylko dla najmłodszych. Podczas tego dnia rozstrzygniemy też gminny konkursu na najładniejszy wianek.

Dziewczynce z Dworów Drugich można pomóc przychodząc na kiermasz w niedzielę 15 grudnia, dobrze się bawić i wrzucić do puszki fundacji Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy dowolna kwotę.

„Wierzymy całym sercem, że z pomocą dobrych ludzi uda się zebrać potrzebną kwotę i uratować życie naszej Lenki”  -  informują rodzice dziewczynki.

Można również dokonać przelewu bezpośrednio na konto fundacji

wpierającej leczenie dziecka - Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”, Bank BZ WBK, numer konta – 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: “2349 pomoc dla Lenki Kożuch”

Więcej na temat leczenia Lenki rodzina publikuje na Facebooku – PomocDlaLenkiKozuch

 

Czytany 1931 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 grudzień 2019 09:12
Więcej w tej kategorii: « Oświadczenie Kolędowanie dla Frania »