piątek, 06 grudzień 2019 13:47

Franio potrzebuje 1,5 miliona złotych Wyróżniony

Rodzica Frania Irzyka dziękują za każdą podarowana kwotę i informują o zbiórce na rzecz swojego syna na siepomaga.

Minął już rok, od kiedy Franio lata do kliniki w Monterrey, gdzie lekarze starają się z całych sił pokonać potwora, który czyha w jego głowie. Ostatnie badania pokazały, że guz się zmniejsza. Lepszej informacji rodzina nie mogła dostać.

Franio nadrabia zaległości związane z nauką. Bardzo dobrze radzi sobie z czytaniem, troszkę gorzej pisanie ale nadrabia roczne zaległości.

„Chodzi codziennie do szkoły i możecie być z Niego bardzo dumni - świetnie sobie radzi w szkole. Nie ma dnia bez dobrych ocen” - chwalą chłopca rodzice.

Franio super się czuje. Czasem ma złe dni - często pyta dlaczego On? I jak długo jeszcze będzie chorował?

„To bardzo trudne pytania dla rodzica, po prostu nie ma odpowiedzi. Ale jest bardzo dzielny i wspólnie radzimy sobie z trudnymi emocjami” - informują rodzice Frania.

Rodzice Frania Irzyka, chłopca chorującego na glejaka mózgu za pośrednictwem Faktów Oświęcim chcą podziękować za okazaną pomoc.

„Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się oddać dla Frania swój jeden procent podatku. Bardzo dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna - za każdą, nawet najmniejszą kwotę, która do nas trafia” - mówią Faktom Oświęcim rodzice Frania.

Każda wpłata jest ważna

„Dzięki nim Franciszek żyje, chodzi do szkoły, uśmiecha się, jest szczęśliwy.

Z całego serca Wam dziękujemy. Dziękujemy, że pamiętacie o Franiu” - dodaje Tomasz Irzyk, tata Frania.

Kończą się pieniądze na leczenie

„Najgorsza jest jednak świadomość, że nie mamy już pieniędzy na opłacanie tego leczenia. Co pięć tygodni Franio musi się pojawiać w Meksyku na dziesięciodniowe leczenie. Rocznie kwota rośnie do ogromnych rozmiarów. Dlatego jesteśmy zmuszeni prosić o pomoc. Bez wsparcia nie będziemy mogli kontynuować leczenia naszego synka” -  tłumaczą rodzice Franka.

Można pomóc

Rodzina potrzebuje ogromnej kwoty, aby nie zaprzestać wyjazdów do Meksyku, jest do półtora miliona złotych. Można pomóc, wpłacając pieniądze na stronie https://www.siepomaga.pl/walka-Frania - lub udostępniając artykuł z apelem w mediach społecznościowych.

 

 

 

Czytany 2241 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 grudzień 2019 13:58