czwartek, 09 marzec 2017 09:03

REGULAMIN WIELKIEGO CHARYTATYWNEGO KIERMASZU WIOSENNEGO Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy, 2017

 1. Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny organizowany jest raz w roku w okolicach Świąt Wielkanocnych, przy współpracy z Oświęcimskim Centrum Kultury.
 2. Organizatorem kiermaszu jest Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy z siedzibą przy ul. Solskiego 2, 32-600 Oświęcim.
 3. Miejsce Kiermaszu - dolny hol oraz sala baletowa Oświęcimskiego Centrum Kultury, Oświęcim, ul. Śniadeckiego 24. Kiermasz odbędzie się 02.04.2017r
 • Celem Kiermaszu jest:
  1. zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji
  2. promocja twórców zajmujących się szeroko pojętym rękodziełem artystycznym
  3. rozwijanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z oryginalnymi przedmiotami
  4. możliwość spotkania się i poznania twórców, wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji
  5. ułatwienie dostępu do materiałów i narzędzi potrzebnych do twórczości - propagowanie wśród odwiedzających nowych form rozwoju zainteresowań
  6. prezentacja różnych technik rękodzielniczych
  7. możliwość poznania technik artystycznych w czasie warsztatów
 • Przedmiotem Kiermaszu są wyroby rękodzieła, rękodzieła ludowego, przedmioty twórczości artystycznej, przedmioty oryginalne własne lub powierzone. Na kiermaszu nie mogą być wystawiane towary przemysłowe, będące efektem masowej produkcji.
 • Kiermasz dla odwiedzających udostępniany jest w godzinach od 9.30 do 17.00. Przygotowanie stoiska powinno być zakończone do godziny 9.30 i nie powinno być ono opuszczone wcześniej niż o godz. 17.00. Od godziny 8:00 można rozkładać stoiska.
 • Zgłoszenie następuje poprzez przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza, który znajduje się na stronie www.mowp.pl , na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 20 marca 2017r.
  W razie braku potwierdzenia w ciągu 7 dni należy skontaktować się z osobą odpowiedzialną za kontakt z wystawcami – Katarzyna Gałecka pod e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Adres e-mailowy podany w zgłoszeniu powinien być aktywny i używany jako jedyny w korespondencji z organizatorem imprezy.
 • Przysłanie podpisanego zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
 • Organizacja i plan stoisk leży po stronie Organizatora. Stoiska będą przyznawane według kolejności zgłoszeń, zatem wraz ze zgłoszeniem można przedstawiać swoje uwagi dot. lokalizacji stoiska – na miarę możliwości (i w kolejności ich napływania) będą one uwzględniane.
 • Organizator udostępnia wystawcom jeden stół i krzesła. Wystawcy sami odpowiadają za wystrój stoiska, sztalugi, narzędzia i elementy montażowe. W razie chęci przywiezienia własnego stołu – prosimy o taką informację, wraz z wymiarami stołu, jeśli przywieziona sztaluga ma stać z boku stołu (czyli poszerzać stoisko dodatkowo) – również prosimy, by nas o tym poinformować. Dodatkowy parking dla Wystawców zorganizowany jest z boku Oświęcimskiego Centrum Kultury.
 • Dane osobowe zawarte w "Karcie zgłoszeniowej" służą wyłącznie do celów związanych z działaniami fundacji i promocją imprezy. Organizator zastrzega sobie możliwość przekazywania zainteresowanym mediom i innym podmiotom ściśle związanym z charakterem naszej imprezy adresu e-mailowego wystawcy, ponieważ jednym z celów kiermaszu jest promocja rękodzieła.
 • W czasie Kiermaszu zaplanowane są dodatkowe imprezy artystyczne, mające na celu uatrakcyjnienie i przyciągnięcie większej rzeszy odbiorców.
 • W czasie trwania imprezy dozwolone jest robienie zdjęć i filmowanie.
  Fotografowanie pojedynczych stoisk oraz poszczególnych wyrobów może się odbywać za zgodą właściciela stoiska.
 • W przypadku zaistnienia sytuacji losowych niezależnych od Organizatora, zastrzega on sobie możliwość odwołania imprezy.
 • Odpowiedzialność prawną za eksponowane wyroby ponoszą Wystawcy, którzy samodzielnie dokonują rozliczenia z urzędami i instytucjami z tytułu uzyskanych przychodów.
 • Wystawcy zobowiązani są do nadzorowania swoich stoisk. Organizator dołoży wszelkich starań do ochrony miejsca imprezy, jednak nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże i szkody powstałe w mieniu należącym do wystawcy.
 • W czasie Kiermaszu wystawcy nie mogą prowadzić innej działalności charytatywnej (dotyczy to informacji o 1 procencie oraz apeli o pomoc).
 • Na terenie imprezy organizator zabrania palenia papierosów i spożywania napojów alkoholowych.
 • Organizator nie pobiera wynagrodzenia za organizację imprezy; ani wolontariusze fundacji, ani sama fundacja nie zarabia na tym przedsięwzięciu. Impreza ma charakter charytatywny, całość zebranych środków trafi na konto chorego dziecka. Dlatego w trakcie trwania Kiermaszu wystawcy będą poproszeni o przekazanie darowizny na rzecz podopiecznego fundacji, w wysokości podobnej do opłat, które funkcjonują na komercyjnych imprezach o zbliżonych charakterze – darowizny będą przyjmowane w godzinach popołudniowych, przez opiekuna wystawców wraz z wolontariuszem.
 • Czytany 3177 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 marzec 2017 09:38