środa, 02 listopad 2016 13:39

Odliczamy dni do III Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokejowego dla Krzyśka

Odliczamy dni do wielkiego widowiska organizowanego przez Fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy dla Krzyśka Węgrzyna. Już w najbliższą sobotę 5 listopada na oświęcimskim lodowisku kije skrzyżują zawodnicy Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich i Drużyna Przyjaciół MOWP. Start o godz. 15:30 - To co działo się przez ostatnie miesiące wokół Krzyśka, przerosło nasze oczekiwania. Jeszcze nigdy w historii naszej fundacji nie udało się tak w krótkim czasie uzbierać tak dużej kwoty, by ratować naszego podopiecznego – mówi Mariusz Kaszuba, wiceprezes MOWP i pomysłodawca hokejowych meczów charytatywnych. Dodaje również, że w pomoc Krzyśkowi włączyły się nie tylko organizacje, firmy i osoby prywatne z powiatu oświęcimskiego, ale z całej Polski, a nawet z zagranicy. To już trzeci z kolei charytatywny mecz hokejowy organizowany przez MOWP. Tak jak w poprzednich latach „orkiestrowicze” szykują mnóstwo atrakcji dla widzów. I wiele nagród do zdobycia.

Podczas imprezy będzie można nabyć, między innymi nartę z podpisem polskich skoczków narciarskich – Adama Małysza, Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyły i Klemensa Murańki, rękawicę Dariusza Michalczewskiego i książkę z jego autografem, kulę do kręgli z podpisami zawodników HRAP czy piłkę do rugby z podpisami polskiej reprezentacji. A prawdziwą gratką dla tych, którzy bez hokeja nie mogą żyć, będzie możliwość wzięcia aktywnego udziału w treningu Unii Oświęcim i zobaczyć od kuchni, co znaczy prawdziwy pot i łzy na lodowisku. Kolejną nagrodą będzie wyjazd w roli kibica na mecz I drużyny. Zwycięzca wraz z osobą wspólnie z zawodnikami pojadą autokarem na mecz, by przyjrzeć się z bliska rozgrzewce naszego zespołu i przybić „piątkę” z wychodzącymi z szatni na pierwszą tercję zawodnikami.

Podczas III Charytatywnego Meczu Hokejowego na lodzie będzie można zobaczyć również pokaz tańca w wykonaniu Natalii Kaliszek&Maksyma Spodyrieva - mistrzów Polski, startujący w barwach toruńskiego klubu AXEL, a także młodych zawodników z Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia Oświęcim. Bramki MOWP bronić będzie kobieta - Brigita Brčinović, która z pochodzenia jest Chorwatką, od kilku lat mieszka w Polsce, prywatnie jest narzeczoną Michała Fikrta -bramkarza Unii Oświęcim, który podczas meczu wystąpi w nietypowej dla siebie roli - napastnika. W stroju bramkarza wystąpi również Jan Pędziwiatr – legenda oświęcimskiego hokeja. W bramce HRAP stanie Tomasz Rajski. Mecz sędziować będzie Jacek Chadziński, a imprezę poprowadzą Karol Wolski – aktor krakowskiego Teatru Groteska i Marek Rusinek – dziennikarz RMF MAXXX.

Partnerem Głównym wydarzenia jest Resort SPA MOLO z Osieka. III Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy odbędzie się przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, Miasta Oświęcim oraz Gminy Oświęcim. Patronat Honorowy nad meczem objęli Zbigniew Starzec – Starosta Oświęcimski, Janusz Chwierut – Prezydent Miasta Oświęcim oraz Albert Bartosz – Wójt Gminy Oświęcim.

Foto Hrap/archiwum drużyny, Foto drużyny MOWP - Tomasz Mól - Perfekcyjny Moment

Czytany 3429 razy Ostatnio zmieniany sobota, 07 styczeń 2017 13:45