niedziela, 16 październik 2016 12:37

Już 5 listopada nasz III Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy HRAP vs MOWP

III Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy dla Krzyśka Węgrzyna.

Agnieszka Dyk, Tomasz Olbratowski, gen. Roman Polko, Andrzej Tomanek, Adam Grzanka, Piotr Kupicha i Wiesław Tupaczewski. To tylko część sportowców z Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich, którzy już po raz trzeci wyjadą na lód, by pomóc podopiecznemu Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy w powrocie do zdrowia. Wielkie show z udziałem gwiazd już 5 listopada o godz. 16.00 w Hali Lodowej w Oświęcimiu.

Hokeiści staną w szranki z Drużyną Przyjaciół MOWP, a mecz poprowadzi Karol Wolski –aktor krakowskiego Teatru Groteska i Marek Rusinek – dziennikarz RMF FM. Spotkanie sędziować będzie Jacek Chadziński. Bramki artystów bronić będzie Tomasz Rajski, a MOWP – Chorwatka Brigita Brčinović i Jan Pędziwiatr - legenda oświęcimskiego hokeja i wieloletni zawodnik Unii Oświęcim.

Na lodzie w biało-niebieskich barwach MOWP będzie można również zobaczyć m.in. Mariusza Siudka - wielokrotnego mistrza Polski w jeździe figurowej, Czecha Michała Fikrta – bramkarza Unii Oświęcim, a także Maćka Iwańskiego – byłego piłkarza Ruchu Chorzów.

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich wystąpi w składzie:
Piotr Kupicha, Jacek Łapot, Tomasz Lebuda, Bogdan Kalus (C), Mariusz Gabrek, Roman Polko, Jacek Alexander Łaszczok, Tomasz Olbratowski, Adam Grzanka, Mateusz Dewera, Agnieszka Dyk, Andrzej Gromala, Darek Maciborek, Wojciech Zawioła, Marek Kapłon, Andrzej Tomanek, Wiesław Tupaczewski, Rafał Bryndal, Marcin Mroczek, Bartek Demczuk, Robert Korólczyk, Łukasz Kaczmarczyk, bramka - Tomasz Rajski, sędzia - Jacek Chadziński, trener - Michael Jobczyk.

Tegoroczny mecz hokejowy dedykowany jest 18-letniemu Krzysztofowi Węgrzynowi z Grojca. Chłopak urodził się z naczyniakiem jamistym twarzy, języka i wargi dolnej. To bardzo rzadkie na skalę światową schorzenie, które wymaga skomplikowanego leczenia. Klinika w Niemczech - Zentrum fur Vasculare Maltformationen In Eberswalde na czele z uznawanym na całym świecie prof. Miltonem Wanerem z Birthmark Institut w Nowym Jorku, zdecydowała się podjąć leczenia grojczanina. Koszt operacji to blisko 500 tys. zł. Fundacji MOWP do tej pory udało się zebrać blisko 300 tys. zł.

- Nasz ubiegłoroczny mecz okazał się wielkim sukcesem i mamy nadzieję, że w tym roku uda się go powtórzyć i pomóc Krzyśkowi w powrocie do zdrowia i spełnić jego marzenia o zostaniu szefem kuchni - mówi Mariusz Kaszuba, wiceprezes MOWP i pomysłodawca imprezy.
Wstęp na imprezę, za to co do puszki.

Mecz odbędzie się przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, Miasta Oświęcim oraz Gminy Oświęcim. Patronat Honorowy nad meczem objął Zbigniew Starzec – starosta oświęcimski, Janusz Chwierut – prezydent Miasta Oświęcim oraz Albert Bartosz- wójt Gminy Oświęcim.

Partnerem głównym tego wydarzenia jest Molo Resort SPA z Osieka.

Każdy, kto chce pomóc młodemu mieszkańcowi Grojca może to zrobić dokonując wpłatę na konto:
Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Nr konta: 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003
Tytułem: Na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Węgrzyna

Nr konta dla wszelkich wpłat z zagranicy:

SWIFT EBOS PLPW 106 PL 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003,
tytułem: leczenie i rehabilitacja Krzysztofa Węgrzyna.

Czytany 1985 razy