wtorek, 13 wrzesień 2016 15:03

Rekordową kwotę - 35 tys. 865 zł zebrali mieszkańcy Grojca dla swojego sąsiada Krzysztofa Węgrzyna!

Ponad pół tysiąca osób bawiło się w minioną sobotę na Pikniku Rodzinnym „POMAGAM”, zorganizowanym dla Krzyśka Węgrzyna na Stawach Grojeckich. Do puszek wolontariuszy Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy wpadła rekordowa kwota – 35 tys. 865 zł, która zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację chłopaka.


- Inicjatywa zorganizowania charytatywnej imprezy zrodziła się z potrzeby serca. Krzysiek jest młodym, otwartym i świetnym człowiekiem i naszym sąsiadem, któremu trzeba pomóc w powrocie do zdrowia – podkreśla Żaneta Płonka, która wraz z mężem Wojciechem (sołtysem Stawów Grojeckich) i sąsiadami, była inicjatorką wydarzenia. Dodaje, że w przygotowanie pikniku włączyła się niemal cała wieś, a przede wszystkim sam Krzysztof, który nie tylko zajmował się promocją imprezy w portalach społecznościowych czy pisaniem pism do sponsorów, ale także aktywnie pomagał podczas samego pikniku np. rozstawiał stoły, przywitał również maluchy występując w przebraniu Oksia – maskotki Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Brzezince.
Podczas rodzinnego pikniku można było zobaczyć między innymi pokaz tańca z ogniem, występ czirliderki –sąsiadek Krzyśka, które specjalnie na ten piknik przygotowały choreografię, prezentację w wykonaniu młodych siatkarek z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu, pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków z OSP Włosienica oraz OSP Wadowice czy poznać techniki ju-jitsu. Najmłodsi mogli pobawić się na dmuchanym placu zabaw, skorzystać z loterii fantowej oraz pomalować sobie buźki i samochód sołtysa. Atrakcją była również przejażdżka kucykami oraz spotkanie z oślicą Mają z zagrody burmistrza Kęt, Krzysztofa Klęczara.
- Podczas pikniku można było też spotkać Czecha, występującego na co dzień w drużynie Unii Oświęcim, Michała Fikrta ze swoją dziewczyną Brigitą. Kibice wykonywali sobie z nim pamiątkowe zdjęcia, a koszulka bramkarza została zdobyta za… 2 tys. zł !!!. Michał dodatkowo zaoferował szczęśliwemu nabywcy wspólną kolację - mówi Monika Bartosz, prezes Fundacji MOWP . - To nie pierwszy raz, kiedy Michał wspiera działania MOWP. Już wkrótce po raz drugi będzie można go zobaczyć w biało-niebieskich barwach drużyny Przyjaciół MOWP, podczas meczu z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich - dodaje.
W organizację pikniku „POMAGAM” włączył się cały powiat oświęcimski: piłkarscy kibice Unii Oświęcim, zawodnicy i zarząd LKS „Brzezina” z Osieka, grupa ponad 40 motocyklistów czy nauczyciele i koledzy Krzyśka z Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu. Wśród gości imprezy byli Wójt Albert Bartosz, który objął imprezę patronatem, Zastępca Wójta Mirosław Smolarek, sołtysi i radni gminni. W imprezę zaangażowało się również Koło Gospodyń Wiejskich ze Stawów Grojeckich, a także stowarzyszenie „Grupa na Zamku”.
Piknik zakończył się zabawą taneczną, która trwała do godz. 2 w nocy.
Krzysztof Węgrzyn ma 18 lat i mieszka w Grojcu. Urodził się z naczyniakiem jamistym twarzy, języka i wargi dolnej. To rzadkie na skalę światową schorzenie wymaga bardzo skomplikowanego leczenia. Dzięki pomocy życzliwej osoby, Bogusławy Bąbacz, udało się znaleźć klinikę w Niemczech, w której Krzysztof może być leczony. Koszt wykonania kilku operacji to blisko pół miliona złotych.
- Do tej pory udało nam się zebrać ponad 160 tys. zł., to ogromna kwota, ale to zaledwie jedna trzecia, której Krzysiek potrzebuje, by wrócić do normalnego funkcjonowania. Pomoc dla niego płynie z całego świata i wszyscy w MOWP wierzymy, że tę kwotę uda nam się zebrać jeszcze w tym roku – mówi Monika Bartosz, prezes Fundacji MOWP. Dodaje, że najbliższe imprezy „orkiestry” będą dedykowane Krzyśkowi . Są to charytatywny piknik przy Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu , organizowany wspólnie z fundacją FROPSiK 1 października, II bieg na Molo – 15 października czy III Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy, który odbędzie się już 5 listopada na oświęcimskim lodowisku.
Każdy, kto chce pomóc młodemu mieszkańcowi Grojca, może to zrobić dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy
Nr konta: 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003
Tytułem: Na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Węgrzyna
Nr konta dla wszelkich wpłat z zagranicy: SWIFT EBOS PLPW 106 PL 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003, tytułem: leczenie i rehabilitacja Krzysztofa Węgrzyna.

Czytany 1358 razy