wtorek, 06 wrzesień 2016 18:21

Rekordowa zbiórka dla Krzysztofa Węgrzyna!!!

Ponad 120 tys. zł udało się już zebrać dla podopiecznego Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy Krzysztofa Węgrzyna. Potrzeba jeszcze ok. 400 tys. złotych, ale wolontariusze MOWP wierzą, że cel zostanie osiągnięty.
- Odzew jest niesamowity. Mamy telefony nie tylko z Polski, ale również od rodaków z zagranicy - mówi Monika Bartosz, prezeska MOWP. Niektórzy wpłacają pięć złotych, inni po kilka tysięcy. Płyną nie tylko pieniądze, ale sporo ciepłych słów wsparcia i życzeń dla Krzyśka, zamieszczanych w tytułach przelewów.
Skutkuje wielka akcja na Facebooku. Informacje o Krzyśku z profilu MOWP udostępniło już prawie 3 tys. osób.

- Dziennie mamy nawet po 200 przelewów - dodaje Bernadetta Sędrak-Legut, wiceprezeska MOWP. - Zbiórkę wsparła m.in. firma "Synthos S.A." przelewając darowiznę w wysokoci 20 tys. zł., portal Fronda.pl wpłacając kwotę 6 tys. 322 zł czy stowarzyszenie grojeckich emerytów będących na wycieczce w Budapeszcie, które wpłaciło 637 zł - wylicza. Do wpłat dołaczyło się również forumonkologiczne.pl. Można śmiało powiedzieć, że akcja pomocy obejmuje już całą Polskę.
- Odezwała się do nas m.in. Fundacja "Chatka Puchatka", która zbiera na Krzyśka pieniądze w 17 hipermarketach na terenie woj lubelskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Informacja o zbiórce zostanie wyemitowana w kujawsko-pomorskiej telewizji, aby zwiększyć zasięg akcji - mówi Monika Bartosz.
Lada moment powinna zostać również uruchomiona zbiórka w platformie "Sie pomaga".
Zmobilizowali się grojczanie. Dla Krzyśka zorganizowano m.in. zbiórkę pod tamtejszym kościołem, podczas której zebrano ponad 13 tys zł. - Nieoceniona jest pomoc tamtejszej społeczności, na czele z sołtysem Stawów Grojeckich Wojciechem Płonką oraz jego żoną Żanetą - wyjaśnia Agnieszka Komendera, wiceprezeska MOWP.
Już wkrótce kolejne imprezy dedykowane Krzysztofowi, na których pojawią się wolontariusze Małej Orkiestry, w charakterystycznych żółtych koszulkach. Są to: Piknik Rodzinny „Pomagam” na Stawach Grojeckich 10 września br. oraz piknik charytatywny w Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu organizowany wspólnie z fundacją FROPSIK - 1 października. Krzyśkowi dedykowany będzie również Hokejowy Mecz Reprezentacji Artystów Polskich i Przyjaciół MOWP, który odbędzie się w listopadzie. - Krzysiek to w końcu wierny kibic oświęcimskiego hokeja - mówią wolontariusze MOWP.
Krzysztof Węgrzyn ma 18 lat i mieszka w Grojcu. Urodził się z naczyniakiem jamistym twarzy, języka i wargi dolnej.To rzadkie na skalę światową schorzenie wymaga bardzo skomplikowanego leczenia. Przy pomocy życzliwej osoby udało się znaleźć klinikę w Niemczech (Zentrum fur Vasculare Maltformationen in Eberswalde), w której do zespołu lekarzy należy uznawany na całym świecie lekarz profesor Milton Waner z Birthmark Institut w Nowym Jorku. Po wstępnej konsultacji medycznej prof. Waner zdecydował się podjąć leczenia grojczanina.
- Widziałem chłopaka z Norwegii, który przeszedł tam operacje i wyglądał super. Nie było widać, żeby wcześniej był chory - podkreśla Krzysztof Węgrzyn.
Leczenie planowo ma trwać trzy lata i składać się będzie z 6-7 operacji. – Całkowite koszty leczenia nie są jeszcze znane, ale wstępnie zostały oszacowane na 400-500 tysięcy złotych. - Zebraliśmy już ponad 120 tys. zł. Krzysiek potrzebuje jeszcze ok. 400 tys. na cykl operacji, które pozwolą mu normalnie funkcjonować. - Sądząc po Waszym zaangażowaniu - wielkim ogólnopolskim zrywie ludzi dobrej woli, to marzenie stanie się rzeczywistością - mówią wolontariusze MOWP.
Jak pomóc?
Możesz wziąć udział w akcjach i zbiórkach organizowanych dla Krzysztofa lub wpłacić pieniądze na konto fundacji: Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Nr konta: 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003 Tytułem: Na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Węgrzyna

Czytany 1402 razy