piątek, 26 sierpień 2016 06:44

Krzysztof potrzebuje naszej pomocy!!!

Krzysztof Węgrzyn ma 18 lat i mieszka w Grojcu. Urodził się z naczyniakiem jamistym twarzy, języka i wargi dolnej. Potrzebuje prawie 500 tysięcy złotych na operacje, dzięki którym będzie mógł żyć.
– Syn w dzieciństwie był kilkukrotnie operowany w szpitalu w Krakowie – opowiada Jolanta Węgrzyn, mama Krzysztofa. – Niestety naczyniak rozrasta się i w chwili obecnej utrudnia pełne zamykanie ust, powoduje problemy w rozwoju mowy, prowadzi do licznych, trudno leczących się infekcji oraz powoduje trudności z oddychaniem podczas snu, co w przyszłości może zagrażać życiu.
Obecnie nie ma w Polsce lekarza, który podjąłby się leczenia 18-latka. To rzadkie na skalę światową schorzenie wymaga bardzo skomplikowanego leczenia. Przy pomocy życzliwej osoby udało się znaleźć klinikę w Niemczech (Zentrum fur Vasculare Maltformationen in Eberswalde), w której do zespołu lekarzy należy uznawany na całym świecie lekarz profesor Milton Waner z Birthmark Institut w Nowym Jorku. Po wstępnej konsultacji medycznej prof. Waner chce podjąć się leczenia grojczanina.

Leczenie planowo ma trwać trzy lata i składać się na nie będzie około 6-7 operacji – kontynuuje mama Krzyśka. – Całkowite koszty leczenia nie są jeszcze znane, ale wstępnie szacowane są na 400-500 tysięcy złotych. Dla mojego syna te operacje są szansą na normalne życie, na życie w ogóle, któremu w chwili obecnej zagraża rozrastający się naczyniak.
Osoby, które zechcą pomóc mogą dokonywać wpłat na konto:
Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy
Nr konta: 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003
Tytułem: Na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Węgrzyna
– Bardzo proszę o wsparcie finansowe gdyż sami nie jesteśmy w stanie sfinansować tak kosztownego leczenia – dodaje Jolanta Węgrzyn. – Z góry bardzo dziękujemy wszystkim życzliwym nam ludziom.
Foto i źródło: Fakty Oświęcim

Czytany 1579 razy