piątek, 10 czerwiec 2016 08:23

Statuetka Dyrygenta MOWP powędrowała do Leszka Szustera!

dyrygent

Podczas Wielkiego Charytatywnego Kiermaszu Wiosennego, który po raz 11. odbył się w Oświęcimskim Centrum Kultury, wręczono statuetkę Dyrygenta Fundacji „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy”. Otrzymał ją Leszek Szuster, Przyjaciel Fundacji i Dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. – Nie mam ucha Herberta von Karajana ani dynamiki Arturo Toscaniniego, ale tego Dyrygenta przyjmuję, jako wyjątkowe zobowiązanie – mówił obdarowany.

- Nie byłoby Fundacji i zapewne tych wszystkich akcji, które zorganizowaliśmy i wiąż organizujemy, gdyby nie wsparcie naszych przyjaciół i darczyńców. To oni pomagają nieprzerwanie grać naszej Orkiestrze, a my co roku staramy się uhonorować jednego z nich statuetką Dyrygenta Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy. Tę piękną statuetkę zaprojektowała i wykonała dla nas charytatywnie wspaniała artystka ziemi oświęcimskiej Monika Dąbrowska-Picewicz – wyjaśnia Prezes Fundacji Monika Bartosz.

- W tym roku statuetka trafiła do człowieka wyjątkowego, który jest z MOWP od samego początku. To wielki przyjaciel naszej fundacji. Skromny, szczodry, pomysłowy i bardzo zaangażowany. Inicjator i organizator znaczących wydarzeń muzycznych na rzez Fundacji , jak choćby: koncert Grzegorza Turnaua czy Urszuli Dudziak. Możemy się wiele od niego nauczyć, jeżeli coś tworzy czy organizuje z pewnością jest to wydarzenie niebanalne, które na długo zapadnie w pamięć odbiorców. To prawdziwy człowiek-orkiestra – mówili wręczając w OCK statuetkę dyrygenta, członkowie fundacji – wiceprezes MOWP Agnieszka Komendera i Witold Kuboszek.

Obdarowany nie krył zaskoczenia. „To, co Albert zapoczątkował przed laty, w związku z chorobą Igorka, uruchomiło pokłady aktywności wszystkich oświęcimian. Było naturalnym odruchem, że w tę akcję pomocy wszyscy się włączaliśmy, organizując różnego rodzaju wydarzenia. Ale myślę, że równie piękny jest fakt, że gdy już bezpośrednie zagrożenie dla Igora ustało, Orkiestra nie zamilkła i wciąż czyni wiele dobra. Dziękuję bardzo za to wyróżnienie i życzę Małej Orkiestrze Wielkiej Pomocy, a także nam wszystkim, aby grała tak długo jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.


Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy od sześciu lat gra dla zdrowia i życia chorych dzieci powiatu oświęcimskiego. W ciągu sześciu lat zorganizowaliśmy 90 akcji i zebraliśmy dla naszych podopiecznych ponad pół miliona złotych. Wszyscy członkowie fundacji działają non profit

Autorką niepowtarzalnej statuetki Dyrygenta MOWP jest Monika Dąbrowska- Picewicz – urodzona w Oświęcimiu artystka tworząca ceramikę unikatową- rzeźby, obrazy, formy naczyniowe. Monika zdobyła Medal Dziekana Wydziału Ceramiki i Szkła oraz Rektora ASP Wrocław za wyróżniającą się pracę dyplomową, była dwukrotnie stypendystka Ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także stypendystką Miasta Oświęcim. Jej prace są wystawiane w kraju i za granicą.

Fot. Jola Wodniak/Fakty Oświęcim

Czytany 1333 razy