piątek, 10 czerwiec 2016 08:20

W miniony weekend zebraliśmy dla Kordianka Spadka – 13 tys. 852 zł.

kiermasz mowpabi

11. Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy i Oświęcimskiego Centrum Kultury już za nami!!! Zebraliśmy 12 tys. 891 zł dla Kordianka Spadka z Osieka! Wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, wystawcom, artystom i uczestnikom kiermaszu - dziękujemy!!!
Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy oraz Oświęcimskie Centrum Kultury zorganizowały w niedzielę palmową 20 marca br. 11. Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny. Celem imprezy było promowanie lokalnych i regionalnych tradycji, rękodzieła i sztuki ludowej oraz zwyczajów związanych z Wielkanocą. Jak zawsze podczas kiermaszu można było zakupić wiosenne kwiaty oraz zioła podarowane przez Firmę "Plantpol" z Zaborza oraz skosztować świątecznych potraw i wypieków. Blisko 60. wystawców zaprezentowało swoją niepowtarzalną twórczość, rękodzieło, ozdoby, biżuterię, decupage. Były pisanki, kraszanki, wielkanocne zajączki, kurki, gąski oraz świąteczne stroiki. Nie zabrakło pysznych miodów i „słodyczą malowanych” różnobarwnych, bajkowych pierniczków. Swoje stoiska z degustacją przygotowały m.in. Koło Gospodyń Wiejskich z Dworów II oraz Uniwersytet Każdego Wieku z Włosienicy. Na stoiskach pojawiły się również prace nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osieku.
Podczas kiermaszu zaplanowano atrakcje dla najmłodszych. Malowanie twarzy, wypożyczanie bajkowych strojów przez firmę „Fiona”, loterię z ciekawymi nagrodami oraz warsztaty rękodzieła.
- O godz. 15.00 w sali kukiełkowej OCK rozstrzygnęliśmy konkurs na „DOBROCZYNNĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ”. Popularność konkursu wzrasta z każdą edycją. W tym roku otrzymaliśmy ponad 430 prac – wyjaśnia wiceprezes MOWP, Agnieszka Komendera. Małym zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów, Miasto Oświęcim i Gminę Osiek. Wszystkie prace były tego dnia wyeksponowane w holu OCK i można je było nabyć za wolny datek do puszki.
- Po części oficjalnej zaprosiliśmy dzieci na spektakl "Jaś i Małgosia" w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy Miejskim Przedszkolu nr 15 w Oświęcimiu. Zespół tworzą rodzice przedszkolaków, absolwenci przedszkola, wychowankowie oraz wychowawcy, pod przewodnictwem Pani Barbary Scherer. Od ponad dwóch lat nieodpłatnie wspierają działania MOWP – informuje Alicja Żak z MOWP.
Podczas Wielkiego Charytatywnego Kiermaszu Wiosennego, który po raz 11. odbył się w Oświęcimskim Centrum Kultury, wręczono statuetkę Dyrygenta Fundacji „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy”. Otrzymał ją Leszek Szuster, Przyjaciel Fundacji i Dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. – Nie mam ucha Herberta von Karajana ani dynamiki Arturo Toscaniniego, ale tego Dyrygenta przyjmuję, jako wyjątkowe zobowiązanie. Dziękuję bardzo za to wyróżnienie i życzę Małej Orkiestrze Wielkiej Pomocy, a także nam wszystkim, aby grała tak długo jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka – mówił obdarowany.

Kiermasz odbył się przy finansowym wsparciu Miasta Oświęcim oraz Gminy Osiek, a całkowity dochód przeznaczony został na leczenie i rehabilitację podopiecznego MOWP 7-letniego Kordianka Spadka z Osieka, cierpiącego na chorobę Leśniowskiego-Crohna.
To nie jedyna, zorganizowana w niedzielę impreza, z której dochód wesprze Kordianka.
Podczas V Regionalnych Targów Ślubnych, które odbyły się również w niedzielę w restauracji "Hellada" nasza fundacja zebrała 961 zł. Łącznie podczas dwóch weekendowych imprez - Targów Ślubnych I Kiermaszu Wiosennego, dzięki Waszej hojności, zebraliśmy dla Kordianka Spadka – 13 tys. 852 zł. DZIĘKUJEMY!!!

Chcemy szczególnie podziękować:
Pani dyrektor Apolonii Maj oraz pracownikom Oświęcimskiego Centrum Kultury
Prezydentowi Miasta Oświęcim – Panu Januszowi Chwierutowi oraz pracownikom Urzędu Miasta Oświęcim
Wójtowi Jerzemu Mieszczakowi oraz pracownikom Urzędu Gminy Osiek
Wolontariuszom MOWP
Wójtowi Albertowi Bartoszowi oraz pracownikom Urzędu Gminy Oświęcim.
Dyrekcji i pracownikom oświęcimskiego MOSiR-u
Nauczycielom i wolontariuszom z Gimnazjum nr 4 w Oświęcimiu
Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu
Zakładowi Usług Komunalnych w Oświęcimiu
Wystawcom
Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu
Grupie Teatralnej z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Oświęcimiu,
Pawłowi Wodniakowi i Faktom Oświęcim za uwiecznienie spektaklu.
Studio Dekoracji Organizacji Imprez „Abi”
Nauczycielom, przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych, którzy wzięli udział w konkursie „Dobroczynna Pisanka Wielkanocna”
Naszym darczyńcom, firmom:
Aksam
Plantpol
Styrodek
Restauracja Meksykańska
Sklep Jubilerski Pierrot
Strefa Masażu
Szkoła Nauki i Biznesu Żak
Gabinet terapii manualnej kręgosłupa – Krzysztof Agatowski z zona Agnieszką

Szczególne również podziękowania kierujemy do:
Rodziny, przyjaciół, koleżanek, sąsiadów za wsparcie, upieczenie pysznych ciast prawie 90 szt i oczywiście kolegom za pomoc w organizacji.
Ilona i Sławomir Górkiewicz -GS Osiek za udostępnienie samochodu do przewozu ciasta
GS Osiek za udostępnienie samochodu do przewozu ciasta
Pracownicy sklepu ,, Lewiatan'' oraz ,, Groszek'' w Osieku
Nauczycielom oraz uczniom ze szkoły w Osieku
I wszystkim, którzy nas odwiedzili i przyczynili się do pomocy Kordiankowi.
Z całego serca dziękują rodzice wraz z Kordiankiem i Fundacja MOWP

Czytany 1305 razy