poniedziałek, 12 październik 2015 10:26

Piękny gest Zosi i Mariusza!

narzeczeni

1650 zł wrzucili do puszki goście weselni Zofii i Mariusza Godków dla Nikolki z Brzeszcz cierpiącej na czterokończynowe porażenie mózgowe.
Państwo młodzi zgłosili się do Fundacji "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" z prośbą o przeprowadzenie zbiórki podczas ich ślubu.
Mówią o sobie:
Poznaliśmy się 8 lat temu na strzelnicy sportowej. Oboje studiowaliśmy w Krakowie, Mariusz ukończył Politechnikę Krakowską, a Zofia Uniwersytet Pedagogiczny. Po skończeniu studiów planowaliśmy się pobrać i zamieszkać w Oświęcimiu na stałe. Planując ślub i wesele, wpadliśmy na pomysł, by przy tej okazji pomóc potrzebującym dzieciom i zebrać pieniądze, które goście przeznaczyliby na kwiaty. Postanowiliśmy, przy pomocy Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy, znaleźć
podopiecznego, który potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie. Cieszy nas fakt, że istnieją takie fundacje wspierające dzieci, jak ta oraz ludzie wielkiego serca, którzy wspomagają tę Fundację. Jesteśmy szczęśliwi, że choć trochę możemy przyczynić się do tego Dzieła i wspomóc Nikolkę.
Mamy nadzieję, że na naszym przykładzie, inne Młode Pary zainspirują się tym pomysłem. Pamiętajmy, że kwiaty niedługo zwiędną, a uśmiech dziecka pozostanie.
,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
J. Korczak
Zofia i Mariusz

Czytany 1624 razy