poniedziałek, 12 październik 2015 10:23

Michał i Agata weszli na szczyt Elbrus, by pomóc Nikolce

Dla tych co jeszcze nie wiedzą dwoje wspaniałych młodych ludzi weszło na szczyt Elbrus (5642 m.) jest najwyższym szczytem
Kaukazu a według alpinistów także i najwyższą górą w Europie. Leży w Rosji na terenie autonomicznej republiki Kabardo - Bałkarii.
Wspinaczka po pomoc - Michał Janik i Agata Rockstein staneli na szczycie ale my cały czas możemy pomóc zdobyć szczyt Nikolce .
14 września rozpoczęła się wyprawa "Elbrus razem damy radę". Grupa młodych ludzi, w tym osoby z Czechowic, chcąc pomóc chorej na czterokończynowe porażenie mózgowe Nikoli, zadedykowali jej swoją wyprawę na Elbrus (5642m n.p.m.) najwyższy szczyt Kaukazu i zarazem najwyższą górę Europy zaliczaną do "Korony Ziemi".
Po 7 dniach Michał i Agata piszą:
„Jak już wiecie żyjemy. Wczoraj o godzinie 2.46 wyruszyliśmy na szlak, by o godzinie 15.29 dojść na upragniony szczyt Elbrus. Do schroniska dotarliśmy ok 22.00. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, bez tego nie dalibyśmy rady. Było to najtrudniejsze wyzwanie z jakim mierzyliśmy się do tej pory, jednak wiemy, że to nic w porównaniu z wyzwaniami, które życie codzienne stawia przed Nikolą. Jeden cel osiągnięty, teraz Wasza kolej otwierać serducha i pomagać Nikoli. Pozdrawiamy
Nikolka każdego dnia wspina się na swój szczyt pomóż jej pokonać pagórki i zdobyć wymarzony wierzchołek. Nikolka potrzebuje nieustającej, codziennej rehabilitacji, a także pilnie potrzebuje nowy wózek i pionizator, a koszty są bardzo duże - ok. 26 tys. zł.
Michał i Agata włożyli wiele serca i wysiłku aby pokazać wszystkim, że jest mała istota w Brzeszczach która zdobywa swój szczyt i codziennie stawia mały krok do przodu, a My możemy jej pomóc, aby tych kroków było więcej.

elbrus

Czytany 1580 razy