×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 68.

środa, 11 marzec 2015 11:25

Zapraszamy na Wielki Charytatywny Kiermasz 29 marca do OCK

plakat Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny MOWP i OCK 29.03.2015Mała Kornelia cierpi na wadę ośrodkowego układu nerwowego połączoną z małogłowiem, na zaburzenia kostno-stawowe, a także na wzmożone napięcie mięśni nóg. Dziewczynka nie raczkuje, nie siedzi i nie mówi. Jej rozwój jest daleki od rozwoju jej rówieśników. Ze względu na stan zdrowia dziewczynka wymaga całodobowej opieki, a także specjalistycznej rehabilitacji metodą Vojty, która jest kosztowna i niestety nie refundowana przez NFZ. Kornelia jest również pod stałą kontrolą kliniki w Katowicach-Ligocie. Leczy ją m.in. neurolog, logopeda, kardiolog, okulista czy genetyk.
Podczas jarmarku czeka na Was mnóstwo atrakcji: koncert, recital, spektakl dla dzieci, występ zespołu ludowego z Grojca czy stoisko hokejowe przygotowane przez amatorską drużynę Vikings Oświęcim i firmę SportRebel. Tradycyjnie wielkanocny stół przygotują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich tym razem z Grojca, a firma Plantpol z Zaborza – mecenas orkiestry – zapewni kwiaty i zioła. Wstęp na imprezy towarzyszące, za to co do puszki.
Zarząd i wolontariusze MOWP działają charytatywnie, a sto procent kwoty uzbieranej podczas jarmarku trafi na subkonto małej Kornelii w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i może zostać wydana jedynie na leczenie i rehabilitację.

Kiermasz odbędzie się przy finansowym wsparciu Miasta Oświęcim

Plan Dnia:
9.30-18.00 – Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny
11.30 – występ zespołu Ludowego Grojczanie (dolny hol)
13.15 – spektakl dla dzieci pt. „Kopciuszek” w wykonaniu Miejskiego Przedszkola nr 15 - oraz rozstrzygnięcie konkursu „Dobroczynna Pisanka Wielkanocna” (sala kukiełkowa)
15.00 – recital „Pedro y Mari” – Maria Kudełka i Piotr Kudełka (sala kukiełkowa)
17.30 – akustyczny koncert kapeli Krzywa Alternatywa (sala kukiełkowa)

Czytany 1203 razy