środa, 28 maj 2014 15:59

Pomóżcie Nam pomagać!

Pomóżcie Nam Pomagać
Biznes Odpowiedzialny Społecznie to koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem, polegająca na świadomym, zrównoważonym działaniu zorientowanym nie tylko na zysk finansowy i aspekty ekonomiczne, ale także uwzględniającym potrzeby i wymagania szeroko pojętych interesów społecznych i ekologicznych w otoczeniu firmy.
Nasza wolontariacka praca na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci z powiatu oświęcimskiego nie byłaby możliwa bez udziału zaprzyjaźnionych z nami firm, które na każdym kroku wspierają nasze działania. Prowadzona przez Państwa firma lub instytucja również może zaangażować się w pomoc i sprawić, by dzieciństwo naszych podopiecznych było w miarę szczęśliwe i normalne.
Poniżej prezentujemy listę firm oraz instytucji odpowiedzialnych społecznie, które współpracują z Fundacją Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. 

Plantpol z Zaborza

Plantpol sp. z o. o. w Zaborzu k/ Oświęcimia to znany i wiodący producent roślin balkonowych i rabatowych, bylin oraz nawozów To również od 2010 roku nasz główny mecenas, który wspiera nasze działania na każdym kroku. W 2012 roku ramach projektu "Wolontariat jako forma samorozwoju i podnoszenia poziomu umiejętności" współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich kilkakrotnie gościliśmy w siedzibie firmy. Właściciele i pracownicy opowiedzieli naszych wolontariuszom i beneficjentom projektu o zasadach sadzenia roślin w zależności od rodzaju gleby.

Restauracja Meksykańska w Oświęcimiu
To jedna z najlepszych restauracji w mieście. W jej wnętrzach raz do roku organizujemy koncerty rockowe w ramach Wielkiego Charytatywnego Kiermaszu Wiosennego. Restauracja funduje również artystom występującym podczas naszych imprez obiady i kolacje.

Oświęcimskie Centrum Kultury
Od początku istnienia fundacji oświęcimski ośrodek kultury jest partnerem naszych imprez - świątecznych kiermaszy i jarmarków, które organizujemy dwa razy do roku. Oprócz tego na deskach OCK podczas charytatywnych imprez dla naszych podopiecznych wystąpili miedzy innymi tacy artyści, jak: Krakowski Teatr Tańca, Krzywa Alternatywa, Marek Piekarczyk, Feel, Jack Band czy Grupa Teatralna Czwarta Ściana z Brzeszcz

Cukiernia "Kołaczek" w Oświęcimiu
Cukiernia to firma z tradycjami sięgającymi 1922 roku. Od trzech pokoleń zajmuje się produkcją i sprzedażą ciast, ciastek, tortów, oraz lodów na bazie tradycyjnych receptur. Firma wielokrotnie fundowała słodki poczęstunek i nie tylko podczas naszych imprez charytatywnych.

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu
MDSM to miejsce wyjątkowe, nie tylko dla tego że od wielu lat prowadzi działalności oświatowo-wychowawczą i kulturalną w oparciu o historię obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, ale przede wszystkim dlatego, że pracują w nim również ludzie o wielkich sercach. Na zaproszenie dyrektora Leszka Szustera w 2010 roku w MDSM-ie na koncercie charytatywnym wystąpiła znakomita jazzowa wokalistka Urszula Dudziak. W 2013 roku wspólnie z domem spotkań zorganizowaliśmy wystawę plakatów krakowskiej artystki Ewy Natkaniec.

Klub Muzyczny Układ w Oświęcimiu
To jedno z nielicznych miejsc w mieście, gdzie można potańczyć w rytm dobrej muzyki. W Układzie znajduję się również siedziba naszej fundacji. Wspólnie z właścicielami i pracownikami klubu wielokrotnie organizowaliśmy imprezy i koncerty charytatywne, z których dochód przeznaczany był na leczenie naszych podopiecznych.

Restauracja Europa w Oświęcimiu
Ta oświęcimska restauracja gościły w 2012 roku na kolacji siatkarzy z ekstraklasowej drużyny Effector Kielce i drużynę ekstraklasy słowackiej Slavia Svidnik. Obie te drużyny rozegrały charytatywny mecz na recz naszych podopiecznych Błażejka Dutki, który urodził się z jedną z najpoważniejszych wad serca oraz Nadii Chachuły, chorej na nowotwór i dysmorfię.

Restauracja La Rossa w Oświęcimiu
Z kolei ta restauracja przygotowała poczęstunek w 2011 dla ekipy złotych i brązowych medalistek Mistrzostw Polski z drużyn BKS-u Aluprof Bielsko-Biała i Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna. Siatkarki rozegrały miedzy sobą mecz, któremu towarzyszyła zbiórka na rzecz Paulinki Wojtas, młodej siatkarki która zachorowała na chłoniaka.

Biblioteka Publiczna w Chełmku
Wspólnie z biblioteką zorganizowaliśmy w czerwcu 2013 roku imprezę czytelniczą w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Celem tej imprezy było nie tylko promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych ale także pomoc Łukaszkowi Gawłowi, który kilka lat temu zachorował na dystrofię mięśniową.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
W 2014 roku oświęcimska uczelnia zorganizowała VI Otwarty, Charytatywny Karnawałowy Bal Akademicki w oświęcimskiej restauracji La Rossa zapraszając fundację do współpracy. Dochód z biletów oraz słodkich upominków został przekazany na leczenie naszego podopiecznego Wiktora Pali, chorego na białaczkę limfoblastyczną.

Szkółki Jeździeckie „Paint Ranch” z Gromca, Ośrodek „Ikarion” z Bobrka oraz „Tęcza” z Libiąża
Wspólnie z właścicielami i trenerami nauki jazdy na koniach zorganizowaliśmy w 2012 roku charytatywną imprezę jeździecką w Chełmku na rzecz naszego podopiecznego Bartosza Łęckiego, cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce. Najmłodsi i ich rodzice mogli spróbować swoich sił w siodle podczas przejażdżek na koniach i kucach. Trenerzy jazdy konnej włączali sie również w pomoc dla innego naszego podopiecznego Błażejka Dutki.

Firma Komputronik, Sklep Jubilerski Pierrot, Sklep Mini Max, Punkt T mobile przy ul. Mickiewicza w Oświęcimiu, Firma Multimedia Partner, Firma Bahlsen, Firma Aksam, Sklep kosmetyczny Gracja, Kwiaciarna Fiołek, BOŚ Bank Oddział Oświęcim, Bank Pocztowy Oświęcim, Bank Pekao oddział w Oświęcimiu, EuroBank, KFC, Kino Planet Cinema Galeria Niwa, Firma Bahlfen Polska, Firma INTERHEAD, Sklep Intermarche z Brzeszcz, MMCOMTEL, Sklep Agnes, Agena 24, Firma Kosmyk, Firma Pierrot, Firma Chromat
Te firmy przekazują nam gadżety na imprezy, które są nagrodami w organizowanych przez nas konkursach dla najmłodszych.

Siłownia Zeus, TELEMOT, Restauracja Smakosfera, Samorząd Studencki PWSZ w Oświęcimiu, Studio ABRYS, Firma Handlowo Usługowa RYMKAS, Limośluby Janusz Grudniewicz, Planet Cinema Oświęcim Galeria Niwa, Auto Gaz Aries S.C, Lodomania Janusz Młyński, Avans Brzeszcze, ARMA-POL, Usługi Remontowo – Budowlane - Krajniewski Adam, OK Brzeszcze, KS Górnik Brzeszcze, Agencja Komunalna Brzeszcze
Te firmy wspomagają organizację Wielkich Charytatywnych Koncertów w Brzeszczach dla podopiecznych MOWP.

Lista osób, instytucji i firm, które wspierają nas w naszych działaniach jest długa. Trudno nam wszystkich wymienić w tym miejscu.

Co roku Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy nagradza statuetką Dyrygenta, zaprojektowaną przez Monikę Dąbrowską-Picewicz oraz tytułem Dyrygenta MOWP przedsiębiorców i dyrektorów instytucji, którzy razem z nami włączają się w działania na rzecz chorych dzieci.
Tytułem Dyrygenta MOWP wyróżniliśmy:
w 2013 roku Apolonię Maj, dyrektor OCK
w 2012 roku Alfreda Kołaczka, właściciela Cukierni "Kołaczek" w Oświęcimiu.
w 2011 roku Jerzego Starzyńskiego, prezesa firmy Plantpol z Zaborza.

Czytany 5163 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 maj 2014 16:36