wtorek, 22 październik 2013 13:28

Prawie 7,5 tys. PLN zebrali oświęcimscy kibice i wolontariusze Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy, dla Wiktora Pali z Brzeszcz.

13Prawie 7,5 tys. PLN zebrali oświęcimscy kibice i wolontariusze Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy, dla chorego na białaczkę Wiktora Pali z Brzeszcz.
Kilkudniowa akcja pomocowa rozpoczęła się 28.09 podczas meczu przyjaźni, pomiędzy Górnikiem Brzeszcze i Unią Oświęcim. W akcję włączyli się kibice, działacze i piłkarze miejscowej drużyny, a także piłkarze klubu z Oświęcimia. W trakcie przerwy została zlicytowana koszulka meczowa Michała Chrapka z Wisły Kraków, którą udało się pozyskać dzięki współpracy z zarządem i zawodnikom krakowskiego klubu a przede wszystkim z Rafałem Smalcerzem, Kazimierzem Kmiecikiem oraz mieszkańcami naszego powiatu Agnieszką Kmiecik i Mirosławem Semikiem.

Akcja charytatywna była kontynuowana w piątek 4 września, kiedy to pod lodowiskiem stanął krakowski „Krwiobus”. Jak mówili organizatorka wszystkich wydarzeń Anna Wawrzusiszyn – „Nasza akcja ma na celu wsparcie tych najmłodszych najbardziej walecznych i silnych bohaterów, którzy każdego dnia walczą o życie”. Krew oddało 15 osób a kilkanaście kolejnych pomimo chęci jej oddania, zostało odrzuconych, z mniej lub bardziej racjonalnych powodów. Tę część ewentu koordynowała nowa pracowniczka oświęcimskiego PCK Pani Justyna.
O 18.00, na tafli w oświęcimskiej hali lodowej, symbolicznie mecz rozpoczął sam Wiktor. W tym dniu hokeiści wygrali nie tylko z Polonią Bytom ale i zrobili dużo dla zwycięstwa Wiktora. To już kolejny raz, kiedy Unici pokazują, że zawsze są otwarci na współpracę w ratowaniu zdrowia i życia chorych dzieci. Oczywiście jak mają to w zwyczaju zawodnicy i zarząd Asam Unii, dla Wiktorka została przekazana koszulka z ich autografami.
W przerwie pomiędzy tercjami, na malucha czekała kolejna niespodzianka. Dzięki fundacji „Mam marzenie”, Wiktor stal się właścicielem laptopa z podświetlaną myszką, bo właśnie taki sprzęt był jego ogromnym marzeniem.
Po meczu hokeiści zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z małym kibicem, co było okazją do kolejnych wzruszeń.
Ostatnim akcentem akcji maratonu pomocy, był festyn pod patronatem wicestarosty Oświęcimskiego Zbigniewa Starca. Dzięki uprzejmości Pani dyrektor Agaty Gworek, na stadionie MOSiR parę minut po 13.00 sędzia rozpoczął piłkarski turniej kibiców. Mecze rozegrały 4 drużyny; Stara Ekipa Unii Oświęcim, Młoda Ekipa, Kibice Hejnału Kęty i Kibice Górnik Brzeszcze. Zwycięstwo w turnieju odnieśli goście z Kęt. Drugie miejsce zajęli fani Górnika Brzeszcze, trzecie „Młoda Ekipa Unii” a tuż za podium uplasowała się „Stara Ekipa”.
W starciu wszystkich drużyn wybrano po dwóch najlepszych zawodników z każdej drużyny, którzy zostali nagrodzeni wejściówkami do siłowni Gladiator w Oświęcimiu.
Dodatkowym akcentem kibicowskiego pikniku był koncert. Wzięli w nim udział; Blu’Ska z Brzeszcz, trzy-9, Ludwik, ZSL Element i Southsideekipa. W czasie koncertu przeprowadzono kilka konkursów dla dzieci, grillowano i wręczono podziękowania współorganizatorom i mecenasom.
Na subkonto Wiktorka w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą z oświęcimskiej Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy wypłynie 7391 zł. Pieniądze zostaną spożytkowane na jego leczenie i rehabilitację. Wkrótce pojawią się też aukcje z których dochód zostanie przekazany również, dla młodego mieszkańca Brzeszcz.
W imieniu organizatorów dziękujemy za pomoc:
*Panu V-CE Staroście Powiatu Oświęcimskiego Zbigniewowi Starcowi; Za patronat imprezy i wsparcie finansowe;
Za wsparcie i udział w akcji dziękujemy
* Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu za użyczenie obiektu;
* Fundacji Mam Marzenie z Krakowa;
* Polski Czerwony Krzyż oddział Oświęcim Pani Justynie
* TH Aksam Unia Oświęcim ;
* KS Górnik Brzeszcze;
* Służbie Maltańskiej;
* Powiatowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu
* Zakładowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu a szczególnie Panom komendantom
* Ochotniczej Straży Pożarnej Poręba Wielka;
Dziękujemy mecenasom:
* PUB UNIA - Sponsor główny imprezy;
* Restauracja Meksykańska Oświęcim za pomoc i wsparcie imprezy;
* Zakład Usług Komunalnych Oświęcim za wsparcie finansowe;
* DC Studio Daniel Chłopecki ;
* AGMA Reklama;
* Zakład Usług Budowlanych Dębowski;
* Firmie Alwero;
* Piekarnia Kristoff Boguszowice;
* Henryk Kania;
Dziękujemy również:
* Gladiator Siłownia Fitness Masaż Tomasz Respondek;
* Planet Cinema Oświęcim;
* Fiku Miku Plac Zabaw dla dzieci Galeria Niwa;
* Toy Planet świat zabawek Galeria Niwa;
* Restauracja Tawerna za zaproszenia;
* Księgarnia LOGOS za książki;
* Impuls Oświęcim;
* Telefony komórkowe stoisko Galeria Niwa Oświęcim;
* Galeria Zmysłu;
* Karczma „Zabrzanka”
* Panu Zbyszkowi Husowi;
* Restauracja Karczma Młynówka za wejściówki;
* Restauracja Hammurabi Galeria Niwa Oświęcim za zaproszenia;
* Kredyty Chwilówki;
* Firmie Aksam;
* Sklep Dobromir;
* Hat – Pol Babice;
* Strefa Fitness za wejściówki;
* Jubiler Pierrot Oświęcim.

Czytany 3467 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44