poniedziałek, 23 wrzesień 2013 20:14

III Edycja akcji charytatywnej Kibiców Unii Oświęcim i Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

aaaaaaaaaaaaaa1230022 685151871514591 957430422 nKibice i społecznicy z MOWP, już po raz trzeci organizują kilkudniową zbiórkę publiczną na leczenie podopiecznego fundacji. Tym razem jest nim Wiktor Pala 6 letni mieszkaniec Brzeszcz u którego w grudniu ubiegłego roku rozpoznano białaczkę limfoblastyczną typu common. Wiktor jest leczony według protokołu AlliC z 2002. Podczas dotychczasowego leczenia doszło do uszkodzenia wątroby. Maluch ma też słabą krzepliwości krwi przez słabą produkcję fibrynogenu. 

W związku z długotrwałym leczeniem oraz bardzo kosztowną i intensywną rehabilitacją, której całkowite koszty oscyluje wokół kwoty 25 tys.PLN, społecznicy postanowili po raz kolejny otworzyć wielkie serca mieszkańców naszego powiatu. Jak powiedziała główna organizatorka przedsięwzięcia Anna Wawrzusiszyn - Naszymi akcjami chcemy, oczywiście oprócz ratowania dziecięcego życia, uświadomić ludziom, że kibice to nie tylko wykreowany we współczesnych mediach obraz „zła koniecznego”. Jesteśmy dobrze zorganizowani po to by pomagać i działamy kiedy tylko jest to potrzebne. Naszym hasłem przewodnim jest zdanie - "Jestem Kibicem Lubię pomagać" i tak właśnie staramy się żyć.
Tym razem akcje startują 28.09 w Brzeszczach, podczas spotkania piłkarskiego zaprzyjaźnionych klubów, Górnika Brzeszcze i Unii Oświęcim. Podczas meczu zostanie przeprowadzona kwesta. Natomiast 04 października organizatorzy namawiają do honorowego oddania krwi przy ul. Chemików 4 (hala lodowa). W tym dniu odbędzie się też mecz PLH, w którym Aksam Unia Oświęcim podejmować będzie Polonię Bytom, podczas którego przeprowadzona zostanie kolejna zbiórka. Dzień później organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Oświęcimia na stadion MOSIR, gdzie odbędzie się „Piknik rodzinny” połączony z turniejem piłkarskim kibiców. Na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, m/in „dmuchańce”, pokazy a także koncert.
Jak namawiają kibice społecznicy: Pomóżmy choremu dziecku wygrać z ciężką chorobą. RAZEM KIBICUJEMY WIKTORKOWI ! Zapraszamy na organizowane przez nas imprezy.

Plakatkibice

 

Czytany 2787 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44