czwartek, 06 czerwiec 2013 06:14

Z książką i sercem...


chełmek1aWspólne czytanie ulubionych bajek, parada dzieci w strojach bajkowych, występy grupy tanecznej Happy Feet, Klubu Seniora funkcjonującego w ramach Dzieła Kolpinga a także rewelacyjny i bardzo energetyczny koncert kapeli Panna Marzena i Bizony. Wszystko to działo się w ubiegłą niedzielę 2 czerwca w Parku Rodzinnym w Chełmku. Imprezę czytelniczą w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Dzieciom zorganizowały wspólnie Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy oraz chełmecka Biblioteka Publiczna. Na rzecz Łukasza Gawła z Włosienicy, podopiecznego "orkiestry"' udało się zebrać 1232 zł.

- To dla nas ważne, że mieszkańcy powiatu oświęcimskiego wciąż wspierają nasze działania nie tylko finansowo, ale również poświęcając swój czas i pracę ? mówi Paulina Łysak, koordynatorka imprezy z ramienia MOWP.

Chłopczyk od pięciu lat zmaga się z nieuleczalną chorobą, jaką jest dystrofia mięśniowa typu Duchena. Jego mięśnie powoli zanikają. Już zaczyna mieć również problemy z chodzeniem. Jedynym ratunkiem dla niego jest intensywna i długotrwała rehabilitacja.
 - To dla nas ogromnie ważne, że w sytuacji w jakiej się znaleźliśmy tak wspaniali ludzie wyciągnęli do nas pomocą dłoń - mówi Jolanta Gaweł, mama dziesięcioletniego Łukasza.
Chełmecka biblioteka od lat organizuje imprezę czytelniczą w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którego celem jest szerzenie czytelnictwa wśród najmłodszych. Jak twierdzą pracownicy chełmeckiej książnicy -  nic tak jak książki nie odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności i daje pomoc w przeciwnościach losu.
 W  tym roku wspólnie zaangażowaliśmy siły by wspólnie czytać i jednocześnie pomagać potrzebującym - dodaje Urszula Bialik z biblioteki.
 Podczas zabawy w parku zostały również wręczone nagrody laureatom I edycji gminnego konkursu Mistrz Pięknego Czytania. W kategorii szkoły podstawowej zwyciężyła Martyna Oleś, natomiast tytuł Mistrza Pięknego Czytania w kategorii gimnazjum jury przyznało Justynie Ryszce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

To była pierwsza impreza zorganizowana przez MOWP z myślą o Łukaszu Gawle. Chłopczyk będzie pod skrzydłami fundacji przez najbliższe pół roku.

Zachęcamy do pomocy maluchowi i wpłat na jego subkonto w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. 
http://dzieciom.pl/podopieczni/17500

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem: 17500 - Gaweł Łukasz
darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
Łukasz Gawełm

Czytany 2850 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44