poniedziałek, 06 wrzesień 2010 09:57

...o nas w "Faktach Oświęcim"

kalinka_wodniakJak zawsze życzliwy nam, potrzebującym dzieciom i niezwykle empatyczny Paweł Wodniak, wspiera MOWP w walce o zdrowie maleńkiej Kalinki Janowskiej.

Albert Bartosz, ojciec wyleczonego z raka czteroletniego Igorka i prezes Fundacji Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy otrzymał dramatycznego e-maila od taty chorej na nowotwór oczu Kalinki. Jeśli w ciągu miesiąca nie zostanie zoperowana, straci lewe oko. To samo stanie się później z prawym. Liczy się każda złotówka.

 


Mam na imię Kalina. Urodziłam się 10 lutego 2010 roku. Zaraz po porodzie dostałam 10 punktów w skali Appgar i już po trzech dniach opuściłam szpital jako zdrowe dziecko.


Gdy miałam pięć miesięcy lekarze zdiagnozowali u mnie złośliwy nowotwór obydwojga oczu o nazwie siatkówczak (retinoblastoma). Zapadalność na tą chorobę szacuje się na około 4 przypadki na milion rocznie. Leczenie jest długie i najczęściej kończy się całkowitym usunięciem gałek ocznych. W dodatku w każdej chwili mogą nastąpić przerzuty komórek rakowych na inne, zdrowe części ciała. Dlatego moi rodzice postanowili szukać dla mnie ratunku za granicą.


W Londynie jest szpital, w którym z dobrymi efektami leczy się dzieci takie jak ja poprzez podanie leku Melphalan tętnicą udową bezpośrednio do oka. To nowatorska kuracja, w Polsce w ogóle niedostępna. Barierą jednak jest cena – 25.000 funtów za dwie kuracje, nie mówiąc już o całej masie innych opłat.


To leczenie jest dla mnie Nadzieją. Chcę poznawać świat, nauczyć się jego kolorów, zobaczyć kiedyś tęczę na niebie i kwitnące jabłonie, chcę widzieć uśmiech mojej mamy gdy będę stawiała pierwsze kroczki i jeszcze żeby tata pokazał mi góry. Ty pewno już to wszystko widziałeś. Ja dopiero zaczynam życie a już nie wiem co przyniesie kolejny dzień. Jeśli zechcesz to przyłącz się do walki o moje zdrowie i uratuj mnie...


Wpłaty pieniężne prosimy przekazywać na konto:
Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą
Warszawa ul. Łomiańska 5
41124010371111001013219362
koniecznie z dopiskiem: na leczenie Kaliny Janowskiej.
Więcej informacji na stronie internetowej http://kalinajanowska.blog.onet.pl/

Czytany 3171 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44