wtorek, 20 lipiec 2010 11:41

Koncert w Chełmku

igor2Eight Pigs, Funky Beegos - Night Fever, Krzywa Alternatywa oraz Wojtek Klich i Bardzo Orkiestra zagrają w najbliższą sobotę 20 marca, w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku koncert charytatywny na rzecz znanego wszystkim małego mieszkańca Oświęcimia.


Igor Bartosz ma cztery i pół roku. Jest chory na złośliwego i nieoperowalnego nowotwora tkanki miękkiej - mięsaka prążkowanokomórkowego, zlokalizowanego w uchu. Dla chłopca szansą na pokonanie choroby jest zagraniczna operacja neurochirurgiczna po chemioterapii i zmniejszeniu guza bądź seria specjalistycznych naświetlań, pozwalających usunąć ognisko pierwotne nowotworu z kości czaszki i skroni. Warianty leczenia wahają się od 30 tys. euro do 150 tys. euro.

 


Organizatorzy koncertu zapowiadają, że w chełmeckim MOKSiR-ze szykuje się ciekawy, muzyczny wieczór. Każdy, kto kocha dobrą muzykę, z pewnością w tym miejscu ją usłyszy. Nie zabraknie bowiem funky, reggae, ska, klasycznego rocka oraz disco z lat 70. i 80. w stylu „Gorączki sobotniej nocy”.


- Każdy koncert dla Igorka jest wyjątkowy i niepowtarzalny, chociaż na każdym z nich byłem tylko przez chwilę, by powiedzieć „dziękuję”. To, co dzieje się wokół naszej rodziny zakrawa na cud. Nie wiem ,czy sobie na to zasłużyliśmy - podkreśla Albert Bartosz, tata Igorka.


Podczas imprezy będzie można zdobyć muzyczną cegiełkę - dwupłytowy album z pierwszych koncertów na rzecz Igroka, które odbyły się w klubie Układ i pubie B-azyl w Oświęcimiu, a także ręcznie robioną biżuterię i ceramikę. Każda złotówka zebrana podczas koncertu zostanie przeznaczona na leczenie chłopca.


Koncert rozpocznie się w sobotę o godz. 17 w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku przy placu Kilińskiego 3.
www.chelmek.info

Czytany 4345 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44