niedziela, 15 maj 2011 15:21

Sukces przedszkolaków i MOWP.

chemek_tymek

Bernadeta Sędrak Legut i Sylwia Sajak po raz kolejny okazały się być bohaterkami w walce o zdrowie i życie dzeciaków. Są dla nas wszystkich, wolontariuszy MOWP, niedoścignionym wzorem i inspiracją. To właśnie dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu, udało się zorganizować i zakończyć sukcesem kolejną imprezę w Chełmku. Podczas zorganizowanego spektaklu „Przedszkolaki śpiewają dla Tymka”, w sali kinowej tradycyjnie już życzliwego nam MOKSiR w Chełmku, zebraliśmy 5,450 PLN. Ciągle jest dla mnie zagadką, jakim cudem udaje się wywołać tak ogromną empatię, wśród mieszkańców Chełmka, Bernadecie i Sylwii. Drogie Panie, bez Was, nie byłoby nas. Nie byłoby MOWP. Dziękujemy.

Podczas imprezy było bardzo miło. Wystąpiły przedszkolaki z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku. Przy organizacji pomagali  wolontariusze (na których pomoc zawsze możemy liczyć) z Powiatowego Zespołu nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Chełmku oraz młodzi ludzie z Gimnazjum nr 4 w Oświęcimiu.
Dzięki zakupionemu przez naszą fundację lekowi, na pierwszy od kilku miesięcy weekend mógł wrócić do domu Tymek. Oczywiście razem z mamą Kasią, pojawili się w wypełnionej po brzegi sali MOKSiR i podziękowali przybyłym Chełmkowianom. Było trochę przemów, łez oraz emocji, ale i słowa motywacji dla dzielnie walczącego maluszka. Atmosferze uległa mama Tymoteusza Kasia, której wszystkie słowa ciężko przechodziły przez ściśnięte wzruszeniem gardło. Świetnie wypadły występujące przedszkolaki a jeszcze lepiej ich rodzice, którzy wykazali się ogromną ofiarnością.
W trakcie oświęcimskich Juwenaliów również prowadzono zbiórkę dla Tymka ale tam udało się zebrać mocno symboliczną kwotę, niespełna 250 PLN. Tu natomiast wykazujemy głębokie zrozumienie, przecież studenci mają inne wydatki, szczególnie podczas swego święta...
Albert Bartosz
fot. Paweł Waligóra (MOKSiR Chełmek)

 

Czytany 4253 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44