wtorek, 20 lipiec 2010 11:36

Kubuś i Reszta

ewa_kaim_i_std_pwszW niedzielne popołudnie MDSM we współpracy z Oświęcimskim Centrum Kultury zaprosił na rodzinny spektakl „Kubuś i Reszta” w wykonaniu studentów II roku wydziału aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, przygotowany pod pedagogiczną opieką Ewy Kaim.

Na scenie OCK wystąpili: Małgorzata Gorol, Martyna Krzysztofik, Kamila Kuboth, Kasia Dorosińska, Janek Jurkowski, Łukasz Stawarczyk, Bartek Gelner, Marek Hucz, Wojciech Sikora, Mateusz Trembaczowski, Sylwester Piechura. Przy fortepianie zasiadł Dawid Rudnicki.


Wesołe piosenki i zabawne scenki w wykonaniu młodych aktorów rozbawiły i dzieci i rodziców. Z publiczności co chwilę dobiegały oklaski i śmiechy. Aplauz na zakończenie, podsycony dodatkowo radością dzieci, na które spadł deszcz kolorowych baloników, wyrzucanych ze sceny przez Kubusia, Krzysia, Prosiaczka, Tygryska i Przyjaciół, był w pełni zasłużony. Nie tylko ze względu na aktorski kunszt, ale także postawę twórców „Kubusia”, którzy wystąpili w Oświęcimiu charytatywnie, wspierając walkę Igorka Bartosza z chorobą nowotworową. Sam Igorek – z rodzicami, starszym bratem i babcią, oglądał przedstawienie z balkonu sali widowiskowej i bardzo mu się podobało.
Przed i po spektaklu Rotary Club Oświęcim przeprowadził publiczną zbiórkę pieniędzy na leczenie Igorka. W jej wyniku zebrano 2195,76 zł.

Organizatorami wydarzenia byli Oświęcimskie Centrum Kultury i Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu we współpracy z PWST w Krakowie.

www.mdsm.pl

 

Czytany 6062 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44