wtorek, 20 lipiec 2010 11:35

Koncert w Grojcu i turniej piłkarski z Old Boyami Wisły Kraków.

grojec_koncertPrawie 1400 złotych zebrali w sobotę grojczanie podczas koncertu Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy na rzecz Igora Bartosza. W oświęcimskich Konarze i Chemiku przygotowano w niedzielę wielką sportową imprezę charytatywną dla Igora.

Na scenie Domu Ludowego w Grojcu wystąpiły The Darmed, Liberty, Funky Beegos i Krzywa Alternatywa. Niestety młodzież przybyła niezbyt licznie.

Na pomysł koncertu wpadły Dominika Niemiec i Kamila Słoninka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Grojcu. Do akcji włączyły sołtysa Krzysztofa Wolaka i machina poszła w ruch.

 

- Dyrekcja biblioteki udostępniła salę i załatwiła ochronę. Dziewczyny zaklepały zespoły i nagłośnienie. Ochotnicze straże pożarne w Grojcu i Włosienicy zabezpieczali koncert. Janusz Rogalski z Brzezinki podarował kiełbaski swojego wyrobu, Adam Nowotarski z Zaborza przekazał ze swojej fermy 90 jajek, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Grojcu zrobiły z tego wszystkiego wspaniały i smaczny żurek dla zespołów i organizatorów. Bufet zaopatrzyła „Perełka” - wylicza Krzysztof Wolak.

Turniej halowy piłki nożnej rozpoczął się w Oświęcimiu w niedzielę o godzinie 9. Przygotowała go Amatorska Liga Piłki Nożnej wraz z grupą miłośników piłki i wolontariuszy przy udziale sponsorów.

Za największą atrakcję turnieju należy uznać mecz pokazowy zwycięzcy turnieju z byłymi piłkarzami Wisły Kraków, których przekonał do przyjazdu syn oldboya Wisły Grzegorz Kmiecik. Podczas turnieju zorganizowano aukcję koszulek i piłek z autografami zawodników Białej Gwiazdy.
www.faktyoswiecim.pl

Czytany 4508 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44