czwartek, 03 listopad 2022 10:04

8 Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy - gramy dla Natalii!

Koszulka z autografem pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki, napastnika Manchester United - Cristiano Ronaldo, piłeczka tenisowa z podpisem tryumfatorki French Open Barbory Krejcikovej z Czech, czekan Krzysztofa Wielickiego, a także koszulka z autografami siatkarzy LUK Lublin, oryginalne klubowe koszulki Wisły Kraków i szaliki Borussi Dortmund – to tylko kilka z całej puli sportowych gadżetów, które będzie można nabyć 5 listopada br. podczas VIII Charytatywnego Meczu Hokejowego, który odbędzie się w Oświęcimiu.

Jak co roku zapowiada się wielkie show z mnóstwem atrakcji i niespodzianek.

Na lodowej tafli zmierzą się dwie drużyny, w skład których wchodzą przyjaciele Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy i gwiazdy z pierwszych stron gazet, czyli Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich (HRAP). Goście specjalni - osoby znane zarówno z dużego, jak i małego ekranu, z desek teatrów, festiwali i kabaretów oraz mediów, zagrają w sportowym pojedynku dedykowanym chorej na rdzeniowy zanik mięśni - Natalce Wolak z Głębowic.

Dzięki wspaniałym darczyńcom, uczestnicy widowiska będą mogli zdobyć wiele cennych nagród (m.in. dwa rowery, mobilny głośnik, kierownicę gamingową, monitor komputerowy, mikrofalówkę) a także vouchery na usługi oferowane przez salony kosmetyczne, fryzjerskie, samochodowe, odnowy biologicznej, siłownie. Widzowie będą mogli zdobyć m.in. skok spadochronowy, lekcje gry na perkusji, udział w sesji zdjęciowej czy obrazy i ceramikę artystyczną.

Mecz, który stał się już tradycją i znakiem rozpoznawczym Fundacji Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy (MOWP), to wydarzenie absolutnie wyjątkowe. Zawsze towarzyszą mu pokazy łyżwiarskie, hokejowe gagi, widowiska laserowe oraz mnóstwo atrakcji dla całych rodzin - nie tylko na lodzie, ale również poza nim.

W tym roku na trybunach będzie się działo – przewidujemy sporo ciekawych stoisk i atrakcji. O milusińskich zadbają animatorzy z Panem Humorkiem na czele. Będzie obowiązkowe malowanie twarzy, stoisko z pop cornem, watą cukrową, ciastem, prażonymi, pokaz cheeleaderek. W trakcie meczu rozstrzygniemy też konkurs plastyczny pt. “Kocham Cię Polsko”, a laureatom – przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych z terenu powiatu oświęcimskiego - wręczymy nagrody i wyróżnienia.

Imprezę obsługiwać będzie ponad 60 wolontariuszy z okolicznych szkół podstawowych i średnich z Oświęcimia, Rajska, Zaborza i Brzezinki. W roli konferansjerów wystapią> Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc oraz Przemysław Skowron, dziennikarz RMF FM.

- Dotychczasowe mecze zawsze kończyły się wielkimi sukcesami frekwencyjnymi i finansowymi. Wspólnie z artystami, przyjaciółmi MOWP, a przede wszystkim z mieszkańcami powiatu oświęcimskiego udało nam się zebrać ponad 300 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji – mówi Monika Bartosz, prezeska MOWP.

Na ten moment wiadomo już, że w barwach HRAP-u wystąpią m.in.: Arleta Zalewska, Julia Wróblewska, Jacek Łapot, gen. Roman Polko, Rafał Bryndal, Tomasz Olbratowski, Mateusz Dewera, Wojciech Wojciechowski, Wojciech Grzyb, Tomasz Lebuda, Andrzej Tomanek, Adam Grzanka, Aron Chmielewski, Bartosz Demczuk.

- Pełny skład poznamy jak zawsze dopiero w piątek po południu, na przedmeczowym treningu – tłumaczą organizatorzy.

Z kolei w barwach fundacji, będą rywalizowali m.in. wicestarosta oświęcimski Paweł Kobielusz oraz wiceprezydent Oświęcimia Krzysztof Kania. W drużynie zagrają lokalni biznesmeni, szefowie firm, dyrektorzy szkół, fizjoterapeuci, muzycy – od lat przyjaciele i sympatycy MOWP. Drużyna niebieskich od kilkunastu dni intensywnie trenuje pod okiem kierownika drużyny Bartka Grabowskiego. O kondycję fizyczną naszych zawodników w boksie podczas meczu zadba fizjoterapeuta Krzysztof Agatowski.

Mecz rozpocznie się o godz. 17.00, natomiast wchodzić na lodowisko będzie można już od godz. 16.30. Widowisko będzie relacjonowane przez lokalne, regionalne i ogólnoposkie media i portale społecznościowe. Jak zawsze na zdjęciach uwiecznią go zaprzyjaźnieni z nami fotoreporterzy.

-W zamian za wstęp na imprezę, wolontariusze będą zbierać datki do puszek. Dzięki nowince technicznej - dobromatowi zakupionemu przez fundację MOWP, podczas imprezy będzie można również dokonywać płatności kartą bankomatową- wyjaśniają organizatorzy.

Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację i leczenie Natalki Wolak z Głebowic, która zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni.

- Cieszymy się, że zawodnicy z HRAP-u przyjęli nasze zaproszenie i wspólnie będziemy bawić się na lodzie, by pomóc Natalce. To jest cel naszej imprezy - podkreśla Mariusz Kaszuba, wiceprezes MOWP i pomysłodawca meczu.

Impreza jest współfinansowana przez Miasto Oświęcim, Powiat Oświęcimski i Gminę Osiek. Jest możliwa dzięki wsparciu wielu darczyńców z Polski a także z USA. Patronat honorowy sprawują Prezydent Miasta Oświęcim i Starosta Oświęcimski.

Czytany 645 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 listopad 2022 19:48