piątek, 05 listopad 2021 10:06

7 Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy

Już po raz siódmy na lodowej tafli w Oświęcimiu zmierzą się dwie drużyny, w skład których wchodzą przyjaciele Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy i gwiazdy z pierwszych stron gazet, czyli Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich (HRAP). Goście specjalni - osoby znane zarówno z dużego, jak i małego ekranu, z desek teatrów, festiwali i kabaretów oraz mediów, zagrają w sobotę 13 listopada br. o godz. 17.00 w sportowym pojedynku dedykowanym chorej Milence Szczęśniak z Bobrka.

Mecz, który stał się już tradycją i znakiem rozpoznawczym Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy (MOWP), to wydarzenie absolutnie wyjątkowe. Zawsze towarzyszą mu pokazy łyżwiarskie, hokejowe gagi, widowiska laserowe oraz mnóstwo atrakcji dla całych rodzin - nie tylko na lodzie, ale również poza nim. - W tym roku na trybunach będzie się działo – przewidujemy sporo ciekawych stoisk i atrakcji dla wszystkich twierdzą organizatorzy. - O milusińskich zadbają animatorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu. Będzie balonowe zoo, zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy, stoisko tatuaży. Dzięki wspaniałym darczyńcom, uczestnicy widowiska będą mogli zdobyć wiele cennych nagród (elektryczną hulajnogę, lot awionetką, profesjonalny osuszacz powietrza). Pod młotek pójdą koszulki z autografami piłkarzy: Łukasza Piszczka, Arkadiusza Milika, Kuby Błaszczykowskiego. Wydarzenie obsługiwać będzie ponad 60. wolontariuszy z okolicznych szkół podstawowych i średnich z Oświęcimia, Rajska, Zaborza i Brzezinki. - Dotychczasowe mecze zawsze kończyły się wielkimi sukcesami frekwencyjnymi i finansowymi. Wspólnie z artystami, przyjaciółmi MOWP, a przede wszystkim z mieszkańcami powiatu oświęcimskiego udało nam się zebrać ponad 250 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji – mówią organizatorzy.

Na ten moment wiadomo już, że w barwach HRAP-u wystąpią: Maciej Maleńczuk, Piotr Kupicha, Bogdan Kalus, Piotr Zelt, Jacek Łapot, gen. Roman Polko, Tomasz Olbratowski, Bartosz Demczuk, Adam Grzanka, Andrzej Tomanek, Mariusz Siudek, Darek Maciborek, Mariusz Gabrek, Paweł Zygmunt, Wiesław Tupaczewski, Błażej Gawliński, Tomasz Rajski.

- Dokładny skład poznamy jednak dopiero w piątek po południu – tłumaczą organizatorzy.

Z kolei w barwach fundacji, która wystąpi w tym roku w nowych koszulkach, będą rywalizowali m.in. wicestarosta oświęcimski Paweł Kobielusz oraz wiceprezydent Oświęcimia Krzysztof Kania. W drużynie zagrają lokalni biznesmeni, dyrektorzy szkół, fizjoterapeuci, muzycy, przyjaciele i sympatycy fundacji. Drużyna od kilkunastu dni intensywnie trenuje pod okiem trenera Sławomira Wielocha. Kierownikiem drużyny od lat jest Bartek Grabowski.

Mecz rozpocznie się o godz. 17.00, natomiast wchodzić na lodowisko będzie można już od godz. 16.00.

- W zamian za wstęp na imprezę, wolontariusze będą zbierać datki do puszek. Dzięki nowince technicznej - dobromatowi zakupionemu przez fundację MOWP, podczas imprezy będzie można również dokonywać płatności kartą wyjaśniają organizatorzy.

Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na na leczenie Milenki Szczęśniak z Bobrka - operację i rekonstrukcję stawu biodrowego w Klinice Ortopedycznej w Aschau oraz rehabilitację pooperacyjną dziewczynki.

- Cieszymy się, że zawodnicy z HRAP-u przyjęli nasze zaproszenie i wspólnie będziemy bawić się na lodzie, by pomóc Milence. To jest cel naszej imprezy - podkreśla Mariusz Kaszuba, wiceprezes MOWP i pomysłodawca meczu. - Zapowiada się wielkie show z mnóstwem atrakcji i niespodzianek.

Impreza jest współfinansowana przez Miasto Oświęcim, Powiat Oświęcimski i Gminę Chełmek. Jej organizacja jest możliwa dzięki wsparciu wielu darczyńców z Polski a także z USA. Patronat honorowy sprawują Prezydent Miasta Oświęcim i Starosta Oświęcimski.

Czytany 1052 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 listopad 2021 10:10