czwartek, 28 grudzień 2017 15:12

Blisko 20 tysięcy złotych Antosi Matusiak! Dziękujemy!!!

Niebagatelną kwotę - 19 tys. 900 złotych (z loterii oraz zbiórki publicznej) zebrała łącznie Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego zorganizowanego 10 grudnia 2017 r. w Oświęcimskim Centrum Kultury. Pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Antosi Matusiak z Nowej Wsi cierpiącej na spastyczność kończyn dolnych, zaburzenia neurorozwojowe, opóźnienie rozwoju mowy oraz podejrzenie zespołu genetycznego. MOWP jak co roku przygotowała dla zwiedzających wiele atrakcji: loterię fantową, warsztaty zdobienia pierniczków i bombek dla najmłodszych, profesjonalne świąteczne sesje zdjęciowe wykonywane za wolny datek do puszki przez Samuel Kubarek Photography. Fotografie wykonywane były w niezwykłych bajkowych strojach z oświęcimskiej wypożyczalni Fiona – Przyjaciela MOWP. Atrakcja dla najmłodszych był także spektakl teatralny pt. „Bajka o Mikołaju i w bajkowej krainie zamieszaniu”" w wykonaniu aktorów z Miejskiego Przedszkola Nr 15.

Przez cała niedzielę rękodzielnicy ze Śląska i Małopolski oferowali odwiedzającym piękne i oryginalne przedmioty: bombki, stroiki, ceramikę, biżuterię, ekopluszaki, dekoracje świąteczne, obrazki i inne ozdoby. Były wyroby z filcu, drewna, zdobienia techniką decoupage, szklane figurki, bieżniki, świece, ekologiczne kosmetyki. - Każdy z zakupionych tego dnia przedmiotów sprawi, że przed świętami wnętrza Waszych domów wypełnią się ciepłem i bożonarodzeniową radością oraz zachwycą waszych bliskich – mówią zgodnie wolontariusze Orkiestry. Zwiedzający mogli również posmakować w domowych wypiekach, czy też pięknie dekorowanych pierniczkach. Atrakcją był też „kręcioł” – wielka skarbona MOWP, która jak zawsze stanęła w OCK. 4 tys. 300 złotych zebrano na stoisku z poinsecją, czyli Gwiazdą Betlejemską, podarowaną przez Przyjaciela MOWP - firmę Plantpol. Podobnie jak w roku ubiegłym, całkowity dochód ze stoiska (a było to 866 zł) do puszki dla rzecz Antosi wrzucili – Natalia i Mieszko Dwornikowie – firma „Przepisy z muffinkowej misy”. W czasie jarmarku rozstrzygnięto również konkurs na Dobroczynną Bombkę Bożonarodzeniową, na którą nadesłano rekordową ilość – 700 bombek!!! - Dziękujemy uczestnikom konkursu, dyrektorom, nauczycielom za tak szeroki odzew – mówili członkowie jury wręczając milusińskim nagrody na deskach OCK. (Koordynatorem konkursu wraz z MOWP jest Szkoła Podstawowa nr 7 w Oświęcimiu). Przez cały dzień w holu OCK kwestowali wolontariusze ze szkół podstawowych w Grojcu, Rajsku, Babicach, Szkoły Podstawowej nr 2, 4 i 7 w Oświęcimiu oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu. Cały dzień obecni byli również państwo Matusiakowie wraz z małą Antosią. – Brakuje nam słów, by wyrazić wdzięczność- mówili.

Podczas tegorocznego Wielkiego Charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Oświęcimskim Centrum Kultury, statuetkę Dyrygenta Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy odebrała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu, Agata Gworek. Dziękujemy za pomoc i wsparcie naszych działań !!! Autorką statuetki jest stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Oświęcim - Monika Dąbrowska-Picewicz. Urodzona w Oświęcimiu artystka tworzy ceramikę unikatową i została nagrodzona Medalem Dziekana Wydziału Ceramiki i Szkła oraz Rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Jarmark odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim. Dziękujemy współorganizatorom, darczyńcom, wolontariuszom, wystawcom, rodzicom, dzieciom- wszystkim odwiedzającym. Po raz kolejny udowodniliśmy, że „Pomoc ma moc!”.

Czytany 3053 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 grudzień 2017 15:20