niedziela, 12 listopad 2017 19:01

III Bieg na Molo już za nami

W tym roku organizatorzy poszli na rekord! Blisko 250 biegaczy startujących w biegu głównym (10 km) oraz około 150 uczestników biegów dziecięcych. Z wpisowego oraz zbiórki publicznej zebraliśmy łącznie 11 tysięcy 726 złotych!!! Pieniądze w całości trafią na konto Mateuszka Miłonia – podopiecznego naszej fundacji, sześciolatka z autyzmem. Mateuszek był z nami na Molo, a jego mama wzięła udział w biegu na 10 km. Artur Klęczar – dziękujemy! Za serce, za przychylność, za organizowanie fantastycznej, profesjonalnej imprezy, w której uczestniczą biegacze z całej Polski. Niepowtarzalna atmosfera – to zasługa nie tylko pięknego resortu Molo, ale cudownych ludzi otwartych na drugiego człowieka. Tu się czuje pozytywną energię!!!

Nie jesteśmy gołosłowni. Członkowie naszej fundacji uczestniczyli w III Biegu na Molo. Wystawiliśmy swój mini team. Na dystansie 10 km pobiegli Mirek Semik i Alicja Żak. W tłumie Przyjaciół MOWP dostrzegliśmy również Pawła Grzesika i Tomka Móla. Jesteście wielcy! Brawo! Na metę z flagą Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy wbiegł piękny duet: Adam Klęczar (prezes firmy AKSAM) i Mirek Semik (MOWP).

Artur Klęczar – dyrektor biegu na Molo powiedział: „Największą radość sprawiło mi to, że w dzisiejszych zmaganiach uczestniczyli Kordianek Spadek oraz Krzysztof Węgrzyn, podopieczni fundacji MOWP, którym dedykowaliśmy poprzednie edycje Biegu”. Kordianek pobiegł w biegu młodzieży szkolnej a Krzysztof Węgrzyn pokonał dystans 10 km!!! Dziś przekonaliśmy się naocznie, że pomoc ma moc!!!

Nam serce rosło z radości, gdy swój medal biegowy odbierał Patryk Wieczorek- chłopiec, od którego zaczęła się historia naszej fundacji. To dla niego właśnie – 2-latka z mukowiscydozą Albert Bartosz i Przyjaciele zorganizowali pierwszy koncert charytatywny. 10.10.2010 r. ta sprawdzona ekipa „do zadań specjalnych” przemianowała się na fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i pod tym szyldem gra do dziś. Działamy od 7 lat. W tym czasie zebraliśmy blisko 1 mln 400 tys. dla 33 podopiecznych z terenu powiatu oświęcimskiego!

Dziękujemy!

Czytany 2903 razy