poniedziałek, 14 listopad 2016 13:45

Zagraliśmy dla Krzyśka

Wynikiem 5:5 zakończył się III Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy dla Krzyśka Węgrzyna HRAP vs MOWP. Podczas imprezy zorganizowanej przez naszą Fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy udało się zebrać dodatkowe 31 tys. 416 na leczenie 18-letniego mieszkańca Grojca.
- Zwycięzca w tym meczu, był tylko jeden, i od samego początku wiedzieliśmy, że będzie nim Krzysiek. Przez ostatnie kilka miesięcy udało nam się zebrać potrzebną kwotę na jego leczenie i wierzymy, że jego marzenia, by być zdrowym, w końcu się spełnią – mówi Mariusz Kaszuba, wiceprezes MOWP i pomysłodawca charytatywnych meczów hokejowych.

Na oświęcimskim lodowisku kije skrzyżowali zawodnicy Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich i Drużyna Przyjaciół MOWP. Na tafli można było miedzy innymi Bogdana Kalusa, Agnieszkę Dyk, gen. Romana Polko, Rafała Bryndala, Piotra Kupichę, Mariusza Siudka czy Michała Fikrta. Mecz rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnów obu drużyn. Meczową wersję hymnu MOWP specjalnie na tę okazję stworzyli wspólnie Piotr „Pietia” Sikora, który zagrał w biało-niebieskich barwach „orkiestry” oraz Kamila Sibik – wieloletnia przyjaciółka MOWP. Walka pomiędzy dwoma drużynami od samego początku była zacięta, a bramkę strzelili m.in. Maciej Iwański, Janusz Sekunda, Tomasz Staroń, Jacek Łapot, Marek Kapłon, a także sam Krzysiek Węgrzyn – nasz podopieczny. Po raz pierwszy w historii charytatywnych meczów w bramce MOWP stanęła kobieta – Brigita Brčinović, narzeczona bramkarza Unii Michala Fikrta. Pomagał jej Jan Pędziwiatr – legenda oświęcimskiej bramki. Nie zabrakło też zabawy. Hokeistki z MOWP w pewnym momencie wyjechały na lód z wałkiem do ciasta, garnkami i chochelkami i zaczęły nimi okładać … Adama Grzankę z drużyny HRAP-u. To była ich reakcja na powtarzane przed meczem przez satyryka słowa „Baby do garów!”. Artysta w prezencie otrzymał również kuchenny fartuch, w którym grał do końca meczu. Hokeiści podczas imprezy wzięli udział także w dwóch akcjach społecznych –„Movember”, mającą na celu uświadomienie mężczyzn, jak ważna jest profilaktyka w leczeniu raka jąder i prostaty oraz „22 pompki dla 22 weteranów”, która zwraca uwagę na problem żołnierzy z zespołem stresu pourazowego.

Podczas meczu można było nabyć nartę z podpisami polskich skoczków narciarskich: Adama Małysza, Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyły i Klemensa Murańki, którą zdobył Pan Łukasz Dziędziel, prezes firmy OMAG, a także rękawicę Dariusza Michalczewskiego i książkę z jego autografem, kulę do kręgli z podpisami zawodników HRAP czy piłkę do rugby z podpisami polskiej reprezentacji. Dużym zainteresowaniem cieszył się MAMROT z Wilkowyje z autografami Bogdana Kalusa i jego kolegów z „filmowej ławeczki”. Prawdziwą gratką dla tych, którzy bez hokeja nie mogą żyć, była możliwość nabycia vouchera uprawniającego do udziału w treningu Unii Oświęcim oraz wyjazd w roli kibica na mecz I drużyny. Marek Rusinek RMF FM, który wspólnie z Karolem Wolskim, aktorem Teatru Groteska, komentował mecz, przekazał dla widzów również Płytę Eltona Johna z autografem oraz bilety na koncert Jean- Michel Jarrea. Podczas meczu w trybuny poleciało blisko 400 piłeczek. W środku znajdowały się numerki uprawniające do nabycia nagród. O wygrania były między innymi dwa rowery od firmy Velomarche. Na uczestników meczu czekała moc atrakcji: degustacje na trybunach, fotobudka czy stoisko do malowania twarzy. Hitem okazały rozdawane tego dnia klaskacze MOWP, dzięki którym cała publiczność mogła uczestniczyć we wspólnym dopingu prowadzonym przez DJ.

Podczas III Charytatywnego Meczu Hokejowego na lodzie można było zobaczyć młodych zawodników z Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia Oświęcim oraz Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Unia w Oświęcimiu.

Partnerem Głównym wydarzenia był Resort SPA MOLO z Osieka, gdzie nocowali i trenowali na sztucznym krytym lodowisku zawodnicy. Wielkie podziękowania kierujemy również do Pani Dyrektor Agaty Gworek i pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu za wsparcie naszej inicjatywy i pomoc przy organizacji meczu oraz do Klubu Kula Hula za przekazanie kuli do kręgli z podpisami zawodników HRAP.

III Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy odbył się przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, Miasta Oświęcim oraz Gminy Oświęcim. Patronat Honorowy nad meczem objęli Zbigniew Starzec – starosta oświęcimski, Janusz Chwierut – prezydent miasta Oświęcim oraz Albert Bartosz – wójt gminy Oświęcim.

Pod koniec listopada nasz podopieczny Krzysztof przejdzie zabieg wprowadzenia rurki tracheotomijnej. Pierwsza operacja wycięcia guza planowana jest na początku przyszłego roku. Leczenie Krzyśka w Niemczech potrwa około trzech lat i podzielone będzie na 6/7 etapów.

Czytany 273 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 08 styczeń 2017 20:32