środa, 26 styczeń 2011 11:38

...o meczu piórem Pauliny Łysak

mecz_gwiazd_plh1Najlepsi hokeiści PLH i MOWP dla małego Dawidka Skowyry

Podczas niedzielnego, charytatywnego meczu, 23 stycznia 2010, Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i wolontariusze zebrali 11236,19 zł oraz 200 koron czeskich, 5,39 euro, 5 koron słowackich, 25 centów USD i 3 leje rumuńskie. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznej kamizelki dla dwuipółletniego, chorego na muscowizcydozę, Dawidka z Grojca.

Na oświęcimskim lodowisku MOSiR zagrali najlepsi krajowi i zagraniczni zawodnicy Polskiej Ligi Hokejowej. Na tafli można było zobaczyć takie sławy, jak: Paweł Skrzypkowski, Lukas Riha, Filip Drzewiecki, Richard Kral, Frantisek Bakrlik, Waldemar Klisiak czy Eugeniusz Lewacki, olimpijczyk z Sankt Moritz z 1948 i Oslo z 1952, który symbolicznie rozpoczął rywalizację, rzucając hokejowy krążek.

Mecz skończył się remisem 13:13, w karnych 3:3. Oprócz sportowej rywalizacji nie zabrakło również zabawy. Podczas meczu Miroslav Zatko i Maciej Urbanowicz „trochę” się poszarpali. Jak sami później przyznali, bójka była wyreżyserowana i miała tylko urozmaicić widowisko. W przerwach między tercjami meczu kibiców zabawiał Krzysztof Hanke. Pierwszy, historyczny Mecz Gwiazd PLH transmitowany był przez TVP Sport. Hokejowej rywalizacji z trybun przyglądał się Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego, który objął patronat nad imprezą, podobnie jak Wirtualna Polska, TVP Sport, Aksam, PZHL, RMF MAXXX, Gazeta Krakowska, MAŁOPOLSKA TV, HOKEJ.NET, SportoweFakty.pl, naszemiasto.pl oraz DCstudio.

 

To nie koniec imprez dla małego mieszkańca Grojca. Oświęcimskiej fundacji brakuje jeszcze około 10 tys. zł na zakup kamizelki rehabilitacyjnej, która pomogłaby chłopcu w codziennym funkcjonowaniu.

fot. Jacek Celadyn

Czytany 4177 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44