czwartek, 13 styczeń 2011 11:25

MECZ GWIAZD!!!!

mecz_gwiazd_plhSzanowni państwo, 23 stycznia o godz.15.00 w Hali Lodowej oświęcimskiego MOSiR rozegrany zostanie Mecz Gwiazd Polskiej Ligi Hokeja. Miło nam poinformować, że Polski Związek Hokeja na Lodzie razem z firmą Aksam i Fundacją „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” organizują to absolutnie unikatowe wydarzenie, w którym polscy zawodnicy wystąpią przeciwko zagranicznym gwiazdom PLH, w Oświęcimiu. Zapewne będzie to wielkie święto hokeja i kibiców a zarazem świetna okazaja do wsparcia leczenia małego Dawida Skowyry.

 

Informujemy, że w ramach Meczu Gwiazd PLH ruszyła licytacja reprezentacyjnej koszulki hokejowej jednej z największych gwiazd polskiego hokeja - Henryka Grutha. Henryk Gruth grał w niej w latach 80' i 90'. Zebrana kwota z licytacji zasili konto fundacji, która opiekuje się małym Dawidem o którym piszemy poniżej. Zwycięzcy licytacji wręczymy koszulkę podczas Meczu Gwiazd PLH w Oświęcimiu. Zapraszamy do hojnego licytowania koszulki. Wspaniała pamiątka oraz cel szczytny. Link do licytacji http://allegro.pl/koszulka-hokejowa-h-grutha-mecz-gwiazd-plh-2011-i1400250017.html

 

 DSC00566Patronat medialny nad meczem objęły telewizja TVP Sport, która przeprowadzi transmisję z meczu (od 15.00), Radio RMF Maxxx, Wirtualna Polska, Gazeta Krakowska, Małopolska.tv, Hokej.Net i Sportowe Fakty.
Honorowy Patronat na wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

 

Mecz ma charakter charytatywny a dochód zostanie przeznaczony dla 2,5-letniego Dawida Skowyry, który choruje na mukowiscydozę. Jest to jedna z najgorszych chorób, jakie mogą spotkać dziecko. Narażająca je na spore cierpienie i ogromne utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu. Niestety schorzenie na dzień dzisiejszy jest nieuleczalne. Polega ono na tym, że człowiek topi się w wydzielinie z własnych płuc. Towarzyszy temu ciągły stan zapalny układu pokarmowego. Na leczenie i rehabilitację potrzeba bardzo dużo pieniędzy. Około 3 tys. zł miesięcznie.

Fundusze na zakup specjalistycznej kamizelki oraz leczenie pomaga pozyskać Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. My jako fundacja wyznaczyliśmy sobie za cel, zakup kamizelki która sama będzie „oklepywać” plecki Dawidka. Taka kamizelka kosztuje 30 tysięcy złotych i nie refunduje jej NFZ - mówi Albert Bartosz Prezes Fundacji, współorganizator meczu. Do dzisiaj Fundacja MOWP zebrała ok. 30 % potrzebnej kwoty. Mamy jednak nadzieję, że pozostałą część uda się uzbierać podczas Meczu Gwiazd PLH. Wierzymy w ofiarność mieszkańców powiatu oświęcimskiego oraz przybyłych gości. Jeśli jednak nie uda się zebrać potrzebnej kwoty, będziemy szukać innych możliwości na sfinansowanie zakupu – dodaje Bartosz.

Nie pozwólmy zatem, aby trzeba było szukać kolejnych rozwiązań na pozyskanie kamizelki rehabilitacyjnej dla Dawida. Obecność na meczu obowiązkowa.

Czytany 4704 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44