wtorek, 20 lipiec 2010 00:00

Koncert dla Patryka Wieczorka

patryk_wieczorek6 687 zł i 19 gr - tyle w sumie udało się zebrać podczas charytatywnego koncertu muzycznego, zorganizowanego 7 lutego 2009 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury dla chorego na mukowiscydozę 2,5 rocznego oświęcimianina, Patryka Wieczorka.

To jeszcze nie koniec naszej zbiórki - zapewnia Albert Bartosz, główny organizator przedsięwzięcia - Po licytacji na Allegro przekazanych nam przez darczyńców przedmiotów, których nie zdążyliśmy sprzedać w trakcie koncertu, na pewno zbierzemy grubo ponad 7 tys.

 

Do tego trzeba jeszcze doliczyć darowizny i datki z 1%, przekazywane na konto Fundacji bezpośrednio dla Patryka oraz kwotę, którą uda nam się zebrać na aukcji przeprowadzonej podczas III Karnawałowego Balu Akademickiego, który odbędzie się 21 lutego w OCK. Dopiero w połowie maja będziemy mogli dokonać całościowego podsumowania - uzupełnia tata Patryka, Maciej Wieczorek.

Fantastyczny wieczór, prawdziwa muzyczna feta, niesamowita atmosfera, która udzieliła się muzykom i widowni - te głosy padały z ust publiczności uczestniczącej w koncercie dla Patryka.

Na scenie pojawili się tego wieczoru:
» basista legendarnej, niemieckiej grupy SCORPIONS - Paweł "Baby" Mąciwoda,
» wokalistka zespołu NIE-BO Jean Lubera oraz gitarzysta Robert Lubera
» wspaniały perkusista grający m.in w Lombardzie - Artur Malik
» basista zespołu Wojtka Klicha- Bardzo Orkiestra - Jerzy "Kobra" Drobot
» Marek Piekarczyk - wokasta zespołu TSA
» niekwestionowane gwiazdy polskiej sceny jazzowej - JOACHIM MENCEL z kontrabasistą
» a także: Trick, Jedyny Sensowny Wybór, Who Know's, Marcin Boiński Band z nieśmiertelnym "Dzikim" na wokalu i zachwycająca swoją sekcją dętą - Krzywa Alternatywa.


Scenariusz tego wieczoru pisał się sam. Spontanicznie i na gorąco. Artyści prezentowali się w różnych konfiguracjach, a utwory w megaciekawych aranżacjach. - Doszło nawet do tego, że Marek Piekarczyk zaśpiewał piosenkę funki - mówi Albert Bartosz.

Wspaniała była również reakcja publiczności, która zapełniła salę widowiskową OCK. - Oświęcim, jak zapowiadaliśmy był tego wieczoru, najlepszą publicznością w Polsce - dodaje Marcin Boiński. Były z nami dzieci, młodzi nastoletni i ci piękni kilkudziesięcioletni. Oświęcimianie pokazali, że mają serca, chętnie wrzucali datki do puszek.

Podczas koncertu swoje stoiska informacyjne w holu OCK miały oraz prezentowały się na scenie: Fundacja Pomocy Rodzinie i Chorym na Mukowiscydozę "Matio", którzy mówili co to za choroba, jak się ją leczy i jak można pomóc chorym, Krakowskie Koło Stowarzyszenia Transplantacji Serca, promujące podpisywanie oświadczeń woli - dokumentu, który jest dobrowolną decyzją przekazania w krytycznym momencie swoich organów do transplantacji, a także Jacek Mydlarz i Henryk Szelest - terapeuci uzależnień.

W trakcie koncertu na stoiskach i ze sceny sprzedawano gadżety na rzecz Patryka. Wystawiono m.in . biżuterię od dwóch oświęcimskich artystek: Magdy "Schnaider" Krawiec oraz Ali Żak (wisior Magdy z brazylijskim kryształem poszedł za 200 zł) oraz najnowsze single zespołu SCORPIONS i zdjęcia zespołu z autografem basisty Pawła "Baby" Mąciwody. Marek Piekarczyk przekazał niezwykle rzadki, nieskasowany bilet na koncert TSA z dołączoną doń płytą, która poszła w ręce kupca za 600 zł oraz znaczki zespołu TSA. - Jeden z roku 1982 r. zakupił sam dyrektor oddziału Dziennika Polskiego Zbigniew Bartuś, jak powiedział - z sentymentu - bo sam był wówczas z zespołem Farben Lehre w Jarocinie. Szalik Ajaxu przekazał do sprzedaży Dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży, Leszek Szuster a koszulkę Unii z podpisami zawodników - hokeista Łukasz Sękowski. Swoje sportowe zdjęcia do sprzedaży wystawił również Marek Mordan - fotoreporter Dziennika Polskiego. Marcin Magiera z TV Lokalnej Oświęcim przekazał unikatowe koszulki z tras koncertowych Boba Dylana i zespołu Metallica. Sprzedawano też piórka polskich i zagranicznych muzyków. Nawet kelnerki z restauracji Meksykańskiej wrzuciły do puszek otrzymane w tym dniu napiwki. -

Świetna była atmosfera, jaką udało wytworzyć w OCK i cudnie bawili się na koncercie wszyscy, łącznie z muzykami - mówią Albert Bartosz i Alicja "Aki" Krawiec, która włożyła sporo wysiłku, by ściągnąć do Oświęcimia muzyczne megagwiazdy. A oni stworzyli na scenie jam session - grali z sercem, zupełnie bez próby i po prostu dali się unieść duchowi wieczoru, cieszyli się muzyką, a Marek Piekarczyk improwizował i zaśpiewał piosenkę dla nas i o nas, o tym wieczorze, o Patryku, o ludziach wielkich serc w Oświęcimiu i o tym mieście, z którego powinno płynąć przesłanie miłości.

Na koniec wieczoru na scenie wystąpił Joachim Mencel z kontrabasistą. - To był nastrojowy koncert jazzowy, grany najpierw w duecie, potem w tercecie, aż do momentu gdy do muzyków dołączył "Baby" Mąciwoda i w trójkę improwizowali tak, że publika miała ręce gorące od braw. Następnie do tego trio dołączali kolejno wszyscy muzycy, którzy wystąpili na scenie tego wieczoru a także prowadzący imprezę - klaszcząc, bawiąc się, śpiewając. Na koniec wszyscy muzycy pozdrowili Patryka i odśpiewali mu sto lat! To samo usłyszał reżyser imprezy - Albert Bartosz.

Rodzice Patryka składają podziękowania wszystkim, którzy wsparli tę cenną inicjatywę. Są to:
» Prezydent Janusz Marszałek - za bezpłatne udostępnienie obiektu OCK oraz zafundowanie kolacji dla artystów
» Starosta Oświęcimski Józef Kała- za wsparcie finansowe
» Marek Sowa -za uwiarygodnienie przez objęcie patronatem honorowym
» Dyrektor OCK Piotr Matusiak, wicedyrektor Ula Maj, Adam Kuta - za pomoc w organizacji i wsparcie
» Robert Trzop (OCK) - za realizację dźwięku
» Janusz Jaszczyk(OCK) - za oświetlenie imprezy
» Katarzyna Krawczyk, Arleta Uroda (OCK) - za przygotowanie dekoracji sceny
» młodzi brydżyści ze stowarzyszenia Jocker - za pomoc logistyczną
» Rysiek Zwolak - za transport części artystów
» Halina Kornecka z "Multimedia Partner" za bezpłatny druk plakatów
» Dyrektor MDSM Leszek Szuster- za udostępnienie busa i entuzjazm
» Kapitan Michał Łygan - oraz Dowódca i żołnierze Jednostki Wojskowej 2272 - za pyszną grochówkę
» Zdzisław Sikora (Przysmak Staropolski - bufet PWSZ) za pyszne jedzonko i wsparcie finansowe w trakcie licytacji
» Patroni medialni: TV Lokalna Oświęcim - Monice, Marcinowi, Ani i Piotrowi, Gosi i Szymkowi z portalu www.oswiecimskie24.pl, Pawłowi i Tomkowi z www.faktyoswiecim.pl , Pawłowi i Zbyszkowi z Dziennika Polskiego - za nagłośnienie imprezy
» fotografikowi Tomkowi Molowi za cudne zdjęcia
» szczególnie podziękowania dla
Alicji Aki Krawiec - za urok, prowadzenie imprezy i ściągnięcie gwiazd
» Marcinowi Boińskiemu - za to że dał się porwać duchowi imprezy i stał się jej kierownikiem artystycznym
Wiesławowi "Dzikiemu" Kaniowskiemu za pozytywny PR i za to jak zaśpiewał
» Kacprowi Kowalskiemu - za to że jest wielki
» Policji i Straży Miejskiej za zdwojona tego dnia czujność.
» Wszystkim, którzy przekazali cenne przedmioty oraz publiczności, wspaniałym oświęcimianom, którzy byli z nami i wrzucali datki do puszek.
» Opatrzności za to, że czuwała nad nami przez cały czas
» Rodzicom Patryka - za to że trwają i Patrykowi za to, że jego uśmiech daje im siłę (www.patrykwieczorek.pl).
» Albertowi Bartoszowi w którego głowie zrodził się ten projekt, który uwierzył, że można go zrealizować....i zrealizował...i to jak???!!!.
» I na koniec absolutnie fantastycznym muzykom. Chłopakom i dziewczynom z Tricka, Jedynego Sensownego Wyboru, Bendu Marcina Boińskiego, Who Kno's i Krzywej Alternatywy.
» Szczególnie dziękujemy gwiazdom, które również zagrały za darmo; Markowi Piekarczykowi, Pawłowi "Baby'emu" Mąciwodzie, Arturowi Malikowi, Robertowi i Jean Luberom, Jerzemu "Kobrze" Drobotowi, Joachimowi Menclowi. Ci ludzie swoim udziałem w tej imprezie pokazali, że na prawdę są wielcy.

Jeśli o kimś zapomnieliśmy - wybaczcie.

Notowała - NIKA :)

Oświadczam w imieniu Agnieszki i Maćka Wieczorków, że tekst można wykorzystać do publikacji w całości bądź we fragmentach. Najlepsze zdjęcia z imprezy znajdziecie Państwo na blogu Tomka Móla i ewentualnie z nim należy się kontaktować w kwestii ich komercyjnego wykorzystania.

Czytany 8992 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44